Belgesel
Homecoming: A Film by Beyoncé
Yıl:
2019
Süre:
02:17:00
Oyuncular: 
Beyonce Knowles Carter, Jay-Z, Kelly Rowland
Yönetmen: 
Beyonce Knowles Carter
Platform:
Netflix

Belgesel, Beyonce’nin vizyonunu, fedakarlıklarını ve inanılmaz zorlu geçen hazırlık sürecini seyircilerle paylaşıyor. Homecoming, Coachella’da ana isim olarak sahne alan ilk siyahi kadın olan Beyonce’ye ilham veren Toni Morrison, Alice Walker, Marian Wright Edelman, Nina Simone, Maya Angelou, Chimamanda Ngozi Adichie ve Audre Lorde gibi Afrika kökenli önemli isimlere de yer veriyor. Beyonce hayranı olun ya da olmayın ama Homecoming belgeselini izledikten sonra etkisinden kurtulamayacaksınız.

Film
The Silence
Yıl:
2019
Süre:
01:31:00
Oyuncular: 
Stanley Tucci, Kiernan Shipka, Miranda Otto
Yönetmen:
John R. Leonetti
Platform:
Netflix
Tim Lebbon’un aynı adlı romanından uyarlanan The Silence filminde duyma yetenekleri son
derece gelişmiş olan ve insanları seslerle avlayan yaratıkların saldırısı altındaki dünyada, işitme yetisini kaybetmiş 16 yaşındaki Ally Andrews ailesi ile hayatta kalmaya çalışmaktadır.
Ancak gizemli bir tarikat, ailenin işitme yetisini henüz ufak yaşta kaybetmiş olan Ally’nin
gelişmiş diğer duyularından yararlanmak istemesi, işleri daha da karmaşık bir hale getiriyor.
İzlerken gerilimi doruklarında hissedeceksiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=Y-ufZuqTd5c

Dizi
The little drummer girl
Yıl:
2018
Bölüm sayısı:
8
Oyuncular: 
Alexander Skarsgård, Michael Shannon, Florence Pugh
Yönetmen: 
Chan-wook Park
Platform: 
Blu TV
Amerikan yapımı bir dizi… John le Carré‘nin aynı adlı kitabından uyarlanan The Little Drummer Girl’de, Batı Almanya’da patlayan bombanın İsrail vatandaşlarının oturduğu bir evi hedef aldığı tespit edilir. Bir istihbarat memuru olan Joseph, Charlie isminde idealleri olan bir oyuncuyu ajan olması için görevlendirir. Bu görev ile birlikte Charlie, çifte ajan olarak hayatının rolünü kapmış olacaktır. Aksiyon filmlerin popüler ismi Alexander Skarsgård’i bir de polisiye dizi de mutlaka izlemek gerek.

Dizi
Love, death& robots
Yıl: 2019
Bölüm
sayısı: 18
Oyuncular: Scott Whyte, Nolan North, Michael Benyaer
Yapımcı: David Fincher, Tim Miller
Platform: Netflix
Korkunç yaratıklar, kötü sürprizler ve kara komedi, üçü bir arada. Tim Miller ve David Fincher imzalı Love, Death & Robots; modern, nostaljik, heyecanlı, izlemesi zevkli, birbirinden güzel kısa filmleri barındıran bir seri. Bölümleri yaklaşık 17 dakika süren bu animasyon dizisinde her bölüm farklı hikayeler içeriyor. Hemen her sahnesinde görsel şölen yaratan Love, Death & Robots dizisini ister karışık isterseniz sırayla da giderek izleyecebilirsiniz. Ama başladığınız anda kendinizi durduramayacağınıza eminiz!
https://www.youtube.com/watch?v=wUFwunMKa4E