Deezer, yeni kullanıcılarının başka müzik uygulamalarındaki tüm müzik listelerini kendi platformlarına aktarabileceğini duyurdu. Tune my Music’in bir uygulama içi özelliği olan ‘favorilerinizi aktarın’ yeni veya mevcut Deezer kullanıcılarının müzik listelerini başka bir müzik uygulamasından (Spotify, Apple Music, Youtube, Youtube music, Tidal, Amazon Music, SoundCloud, iTunes, Qobuz, Moodagent, Napster, Beatport, Beatsource, KKbox, Lastfm ve Soundmachine gibi) aktarmalarını sağlıyor.

‘Favorilerinizi aktarın’ özelliği ile kullanıcıların, müzik listelerini taşımak için Deezer uygulamasından çıkmasına gerek yok. Müzik listelerini aktarmak için yeni veya mevcut kullanıcıların oturum açması ve ardından ‘ayarlar’ sekmesine giderek, ‘favorilerinizi aktarın’ı seçmesi yeterli. Aynı işlemi Web üzerinden yapmak isteyenler de ‘hesap ayarları’na giderek bu işlemi gerçekleştirebilir.

 

Deezer Ürün Müdürü Alexandra Leloup ise konuyla ilgili:

“Kitlemizden aldığımız en popüler taleplerden biri, mevcut listeleri Deezer’a kolayca aktarabilme özelliğiydi. Kullanıcılarımızın en sevdikleri parçaları ve zamanla oluşturdukları çalma listelerini kaybetmelerini istemiyoruz. Yeni ‘Uygulamadaki favorilerinizi aktarın’ özelliği sayesinde kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştırıyoruz. Artık tüm dinleyicilerimizin nihayet tüm sevdikleri parçaları tek bir yerde toplamasının zamanı geldi.” şeklinde konuştu.