Arabesk
➡ 10 yılına 5 albüm sığdıran, Türkiye’nin ilk arabesk grubu İstanbul Arabesque Project 13 Temmuz, 22.00’de Antalya Arşipel Performance Hall’da.

➡ Kimselere benzemeyen sahne performansı ile Yıldız Tilbe 17 Temmuz, 22.00’de İzmir Alaçatı Jolly Joker’de sevenleriyle buluşacak.

Caz
➡ Geçtiğimiz sene tadı damağımızda kalmıştı! Yoğun istekler ve kaçıranlar için yeniden ve bu sefer Play My STRING Oda Orkestrası‘yla Karsu 6 Temmuz, 20.30’da Aya İrini Müzesi’nde dinleyicileriyle buluşacak.
➡ Çağdaş Türk caz sahnesinin önemli isimlerinden Efe Artun Yüksel’in önderliğindeki Efe Artun Yüksel Trio 11 Temmuz 21.30’da Nardis Jazz Club’ta.
➡ Konserler ve albüm çalışmalarıyla dolu sanat yaşamıyla tanıdğımız Fuat Tuaç’ın önderliğindeki Fuat Tuaç Band 19 Temmuz, 22.30’da Nardis Jazz Club’ta sahne alacak.

Elektronik
➡ Fortnite oyunundaki canlı performansıyla 10 milyon kişi tarafından izlenen ve tüm dünyanın gündemine oturan, gizemli müzisyen Marshmello, dans müziği ve pop dünyasının en büyük yıldızlarından olan genç müzisyen Kungs ile birlikte Electric Playground festivali kapsamında 3 Temmuz, 16.00’da KüçükÇiftlik Park’ı sallayacak.

➡ ModeXL’ den tanıdığımız VEYasin, 70’li yılların psychedelic, funk ve soul şarkılarını kendi tarzıyla yeniden bizlere sunduğu solo projesi Hey! Douglas ile 5 Temmuz, 20.00’de IF Performance Hall Beşiktaş’ta olacak.

➡ Elektronik müziği mistik ve ruhani bir bağlamla işleyen Alman DJ Rey&Kjavik, son albümü Rkadesh’le 5 Temmuz, 23.00’te %100 Studio’da.

Elektro Pop
➡ Son dönemin ilgi toplayan isimlerinden Nova Norda 17 Temmuz, 20.00’de IF Performance Hall Beşiktaş’ta.

➡ Tüm hit parçaları ve dans kareografileriyle Jason Derulo 10 Temmuz, 20.30’da Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta olacak. Onu 2009 yazının hiti Watcha Say ve dinlenme rekorları kıran Swalla’dan tanıyoruz.

Festival
➡ 2014’ten beri metal müzik dünyasının dev isimlerine ev sahipliği yapan Birlikte Güzel Sunar: Rock Off 2019 6 Temmuz, 13.00’da kapılarını açacak. Parkorman’da gerçekleşecek festivalin açıklanan ilk headliner’ı İsveçli progresif metal grubu Opeth.

➡ Türkiye’nin en uzun soluklu elektronik müzik buluşması Electronica Festival, 16. yılında merkezine doğayı alarak 13-14 Temmuz’da bu kez Life Park’ta. Matador, Max Cooper, Schlepp Geist, Deborah De Luca, Ferhat Albayrak, Jonathan Kaspa gibi isimler festivalde olacak.

➡ ‘Tüm Renkleri Buluşturan Festival’ sloganıyla Trakya Fest, 17-21 Temmuz tarihleri arasında Edirne Uzunkum, Mavikum Beach’te festival severlerle buluşacak. Festivalin programında Ezhel, Büyük Ev Ablukada, Feridun Düzağaç, Can Bonomo, Dolu Kadehi Ters Tut, Nilipek, Suzan Kardeş, Ozbi, TNK, Seksendört, Pera, Jehan Barbur, Melek Mosso gibi isimler var. Bu üç günlük festivali yakın takipteyiz!

➡ İstanbul ayağını eğlenceli karelerle geçen Chill-Out şimdi Bodrum’da. 19-20 Temmuz’da Xuma Yalıkavak’ta gerçekleşecek festivalde sahne alacak isimlerden bazıları şöyle: Christian Löffler, Fatoumata, BLOND:ISH, Lazare Hoche, Kerala Dust

➡ Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen MilyonFest İstanbul, 18-21 Temmuz tarihleri arasında Milyon Beach Kilyos’ta gerçekleşecek. Festivalde 4 günde 40 farklı müzisyen sahne alacak.

Indie
➡ 2016 yazında hayatımıza bir daha çıkmamak üzere giren Kalben, duru sesi ve sahil kasabaları, kayıp fotoğraflar ve kaybolmamış dostların hikayeleriyle 5 Temmuz, 22.00’de KadıköySahne’de olacak.

➡ Genç sanatçı Deniz Tekin 11 Temmuz, 20.30’da Antalya Holly Stone Performance Hall sahnesinde.

➡ Yerli alternatif müzik dünyasının ilgi çeken gruplarından Adamlar, Nisan ayında yayınladıkları Dünya Günlükleri albümünden şarkılarla 13 Temmuz, 22.30’da IF Performance Hall Ataşehir’de.

Klasik
➡ Operanın mabedi sayılan La Scala Tiyatrosu’nun oda orkestrası, şef Hakan Şensoy ve henüz 18 yaşında olmasına ragmen kırk yıllık solistlere parmak ısırtan Daniel Lozakovich’in eşliğiyle 47. İstanbul Müzik Festivali kapsamında 8 Temmuz, 20.00’de Aya İrini Müzesi’nde olacak.

➡ Dinleyicilerini düşsel yolculuklara çıkaran tarzı ve duygusal besteleriyle adını tüm dünyaya duyuran genç piyanist Evgeny Grinko 28 Temmuz, 21.00’de Balıkesir Ayvalık Amfitiyatro’da.

Latin
➡ Latin Bolero’lar, salsa’lar, özel sürprizler… Ülke sınırlarını aşan şovlarıyla Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars 17 Temmuz, 21.00’de Denizli Açıkhava Tiyatrosu’nda olacak.

Metal
➡ Ankaralı Metallica tribute grubu The Five Horsemen 16 Temmuz, 22.30’da Dorock XL Kadıköy’de.
➡ Heavy Metal bayrağını 40 yıldır en tepelerde taşıyan Manowar, sadece en büyük hit’lerinden oluşan bir setlist ve Final Battle konseptiyle %100 Metal kapsamında 20 Temmuz, 17.00’de Küçükçiftlik Park’ı sallayacak. Metal severler kaçırmamalı.

Pop
➡ Şarkıları nesiller boyu anılarımıza fon müziği olan duayen isim Erol Evgin, geçmişten günümüze şarkılarıyla 3 Temmuz, 21.15’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sevenleriyle buluşacak. 90’lara damgasını vuran isimlerden Bendeniz 5 Temmuz, 22.00’de Mask Beach’te.

➡ Yıllardır söylediğimiz şarkıları kendi tarzlarında yorumlamasıyla dikkat çeken Rubato 7 Temmuz,21.00’de İzmir Alaçatı Jolly Joker sahnesinde olacak.

➡ Sevilen sanatçı Kenan Doğulu, DenizBank Açıkhava Konserleri kapsamında 18 Temmuz’da Harbiye Cemil Topuzlu Sahnesi’nde sizlerle…

➡ 5 yıllık suskunluğuna geçtiğimiz aylarda Aşık albümüyle son veren Ebru Gündeş, 19-20-21 Temmuz tarihlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda olacak.

Progresif Metal
➡ Djent akımının öncülerinden olan İngiliz progresif metal grubu TesseracT 8 Temmuz, 20.30’da %100 Studio’da olacak.

Rap
➡ Son dönemin dikkat çeken isimlerinden Bossy 4 Temmuz, 20.00’de IF Performance Hall Beşiktaş’ta.

➡ Türkçe rap müziğin üretken isimlerinden Patron, 5 Temmuz 22.00’de Sanat Performance Açıkhava Sahnesi’nde olacak.

➡ Yeni teklisini yaynlayan Ben Fero, yazlık konserlerine devam ediyor. Fero 24 Temmuz’da Aydın Jade Beach Club’da sahne alacak.

Reggae
➡ Kolombiya tarzını ve hiphop ritimlerini özgün bir tarzla harmanlayan, Reggeaton’un öncü isimlerinden biri olan 3 grammy ödüllü J Baldwin 26 Temmuz, 15.00’te Küçükçiftlik Park’ta olacak.

Rock
➡ Yerli rock sahnesinin önemli isimlerinden Mor ve Ötesi 4 Temmuz, 21.15’te ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda olacak.

➡ Kısa sürede beğeni toplayan, şarkıları geçtiğimiz yıllarda pek çok dizide kullanılan Adanalı grup Tilt 5 Temmuz, 22.00’de Hayal Kahvesi Atakent’te.
➡ Sosyal medyada büyük ilgi toplayan Ufuk Beydemir 6 Temmuz, 21.00’de Ankara IF Performance Hall sahnesinde.

➡ Türk rock müziğin demirbaş isimlerinden Teoman, Türkiye turnesine devam ediyor. Sıradaki durak Balıkesir. Teoman, 29 Temmuz saat 21.00’de Ayvalık Amfitiyatro sahnesinde olacak. Karanlık dünyasına açılan kapılar bu konserde…

➡ Coşmaya hazır olun! Efsane grup Athena 13 Temmuz tarihinde saat 21.00’de Vadi Açıkhava sahnesinde performans sergileyecek.

Synth Pop
➡ Kendine has tarzları ve heyecanlı sahne performanslarıyla kuruldukları günden beri büyük ilgi toplayan Büyük Ev Ablukada 6 Temmuz, 22.00’de Jolly Joker Kartal İstMarina’da olacak.

Türk Halk Müziği
➡ Anadolu müziğinin usta isimleri Sabahat Akkiraz, Arif Sağ ve Erdal Erzincan Üç Usta Bir Muhabbet konseri kapsamında 24 Temmuz, 21.00’de Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda sevenleriyle buluşacak.