Koç Holding, İstanbul Bienali sponsorluğundan Vehbi Koç Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren kültür kurumlarına ve topluluk şirketlerinin bu alanda yürüttüğü çalışmalara kadar kültür sanat yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, ülkemizin kültür sanat alanındaki en uzun soluklu kurumsal desteği olan 2007 – 2026 İstanbul Bienali sponsorluğunu, 2036 yılına kadar uzattıklarını açıklamıştı. 17. İstanbul Bienali’ni “Sanatla Değiş, Dünyayı Dönüştür” söylemine sahip olan iletişim kampanyasıyla karşılayan Koç Holding, tüm sanatseverleri 17 Eylül – 20 Kasım 2022 tarihleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilen Bienal’e davet ediyor.

Arter Kurucu Direktörü Melih Fereli, İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, İKSV Güncel Sanat Projeleri ve İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer ve Koç Holding Kurumsal Marka ve Sponsorluklar Koordinatörü Okyar Tuncel’in katıldığı basın toplantısında, Koç Holding’in 17. İstanbul Bienali iletişim kampanyası kapsamında hazırladığı reklam filmi ilk kez yayınlandı.

Arter Kurucu Direktörü ve Vehbi Koç Vakfı Kültür Sanat Danışmanı Melih Fereli toplantının açılışında yaptığı konuşmada İstanbul Bienali’nin büyük emek ve gayretle kurumsallaşarak bugünlere geldiğini belirtti. Koç Holding sponsorluğunda gerçekleşen İstanbul Bienali toplantısına Arter’de ev sahipliği yapmanın bir ayrıcalık olduğunu anlatan Melih Fereli, “Sanata destek verme ihtiyacını çok derinden hissediyoruz. Bu üç kurum bugün dayanışma içerisinde karşınızda yer alıyor ve bu desteğin bir yansıması olarak önemli bir platformu temsil ettiğimize inanıyorum. Hepinizi görmekten son derece mutluyum ve hepinize müteşekkirim” dedi.

İKSV Genel Müdürü Görgün Taner ise konuşmasında, “Koç Holding, İstanbul Bienali sponsorluğunu 10 yıl daha uzatarak kültür sanat alanında en uzun süreli sponsorluk desteği veren kurum oldu. İlk düzenlenmeye başlandığı 1987 yılından bu yana, soru soran, merak eden, içinde bulunduğumuz dünyanın sorunlarını masaya yatıran ve sanatçıları, izleyicileri kucaklamaya çalışan İstanbul Bienali, Koç Topluluğu’nun giderek büyüyen desteğiyle güvenli ve cesur adımlar atmaya devam edecek” dedi.

17. İstanbul Bienali sergi mekânlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için tıkla.