28 yaşındaki Germán Garmendia ne bir popstar ne de aktör. O yalnızca dönemin ünlülerinden, YouTuber. Elbette 38 milyonun üzerinde abonesi olan bir YouTuber. Eğer onu duymadıysanız, muhtemelen Latin Amerikalı olmadığınız içindir. Garmendia, hayatının çoğunu Mexico City’de geçirmiş bir Şilili. Videolarında günlük hayatta yaptığı normal işleri agresif tavırlarla canlandırıyor. Ne kadar agresif olursa olsun, herhangi bir tanışma buluşmasına binlerce insan onu kucaklamaya geliyor! Hatta bir keresinde evine girmeye çalışan hayranlarının videosunu paylaşmıştı. Onun agresifle kazandığı sevgi biraz ürkütücü de denebilir.

Garmendia’nın babası, o 3 yaşındayken trafik kazasında öldü. Annesi onu ve erkek kardeşini yetiştirdi. Lise boyunca vasat bir öğrenci olan Garmendia, arkadaşı sayesinde 2011’de bir YouTube’a video çekti. Kısa sürede ilgi çekti ve fenomen ajansı William Morris Endeavors ile anlaşma imzaladı. Bu onun için büyük adım oldu.

Ve şimdi YouTube ile ün kazanan Germán Garmendia (elbette) sinema sektörüne atılmaya karar verdi ve Hollywood’a taşındı. Senaryo yazmak için uğraşıyor şu sıra. Basın mensupları onunla röportaj yapmak istiyor ancak kimseye görüş dahi vermiyor. Yani videodaki hareketleri besbelli ki hayatına etki etmiş. Hepsinden öte sosyal medyada milyonlarca hali hazırda onun ağzından çıkanları dinlemeye razı takipçisi varken medya ilgisini çekmiyor olabilir. Videolarını İspanyolca çekiyor ancak çok iyi İngilize biliyor. Kendini şöyle açıklıyor; “Ben normal bir erkeğim sadece videolar için abartılı davranıyorum.”