Talihsiz Serüvenler Dizisi
Yıl: 2019
Yönetmen: Barry Sonnenfeld, Bo Welch
Süre:00:50:00
Oyuncular: Neil Patrick Harris, Malina Weissman,
Louis Hynes, Patrick Warburton
Platform: Netflix

Lemony Snicket‘ın çok satan kitap serisinden uyarlanan dizinin üçüncü ve son sezonu yayınlandı. Başrolünde Emmy ve Tony ödüllü Neil Patrick Harris yer alan Talihsiz Serüvenler Dizisi; öksüz Baudelaire Kardeşler’in trajik öyküsünü anlatıyor. Kont Olaf, onların mirasını ele geçirmek için engel tanımamaya kararlıdır. Kont Olaf’ın kılık değiştirerek yaptığı alçakça planların
 defalarca üstesinden gelen kardeşler,
sonunda anne ve babalarının
 gizemli ölümü hakkındaki
 gerçeği keşfetmeye, gizli bir
 örgütü ortaya çıkarmaya ve
 herkesin bulmak istediği
 kayıp şeker kasesinin
 sırrını ortaya çıkarmaya 
çok yakındır.

Patrick Melrose
Yıl: 2018
önetmen: David Nicholls
Süre: 00:60:00
Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Jennier Jason Leigh, Hugo Weaving
Platform: BluTV

Edward St. Aubyn’in
 yarı otobiyografik roman
 serisinden uyarlanan dizide;
babası tarafından istismar
 edilen, alkolik ve sorunlu bir
kişiliğe sahip Patrick Melrose’un
 hayatının evreleri anlatılıyor. 3 farklı zaman
ve mekanda geçen dizide, Patrick’in kendini rehabilite etmeye çalışmasını, babasının ölümünü, iyi bir baba olma konusundaki kişisel çabalarını
 ve birçok çocukluk travması ile mücadelesine şahit oluyoruz. Emmy adaylığı bulunan David Nicholls’un kaleme aldığı ve yine Emmy’ye aday Edward Berger’in yönetmenliğini üstlendiği dizi, bu yıl En İyi Mini Dizi dahil 5 dalda Emmy adayı.

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes
Yıl: 2019
Yönetmen: Joe Berlinger
Süre: 00:45:00
Platform: Netflix

Ünlü seri katil Ted Bundy’nin çarpık zihni ilk kez gün ışığına çıkıyor. Bu sürükleyici belgesel dizisinin merkezinde kişiliği, düzgün görünümü ve sosyal meziyetleriyle seri katil klişesini yerle bir eden ve bu sayede 1978’de yakalanana dek 30’dan fazla kadını katledip, herkesin gözü önünde gizlenebilen bir adam var. Bundy’nin yargılanması sırasında Amerikalı kadınların ona sıra dışı bir hayranlık beslemesi, her şeyin kargaşaya dönüştüğü bir çağda bile onun tüyler ürpertici cinayetlerini daha da rahatsız edici kılıyor.

Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da
Yıl: 2019
Yönetmen: Kadri Beran Taşkın
Süre: 00:40:00
Oyuncular: Savaş Satış, Cihangir Ceyhan, Özgür Meriç
Platform: BluTV

Yayınlandığı ilk platform olan YouTube’da izlenme rekorları
kıran Sıfır Bir-Bir Zamanlar Adana’da ilk dört sezonunun yanı sıra dördüncü yeni sezonuyla karşımızda. Bu yerli yapım, Adana’nın getto mahallelerinin hikayesini anlatıyor. Uyuşturucuya, kadın ticaretine ve mahalleliye sırtını dönenlere karşı amansız bir mücadeleye giren Savaş, Cio, Özgür, Sarsılmaz ve Anafor’un çarpıcı yolculuklarına tanık olduğumuz dizinin arka planına grafiti, rap ve sokak kültürü hakim. Suç dizilerini sevenler, İstanbul dışındaki bu hikayeye bir göz atabilir.