El Camino

Yıl: 2019
Tür: Aksiyon
Süre: 02:02:00
Yönetmen: Vince Gilligan
Oyuncular: Aaron Paul, Jonathan Banks, Matt Jones
Platform: Netflix

Ömrümüzü verdik Breaking Bad‘e! Finalinde boşluğa doğru süzüldük, artık her şey açığa çıkmıştı ancak şimdi ne olacaktı? Artık bileceğiz! Netflix, El Camino filmiyle karşımızda. Breaking Bad dizisinin hayranları, Emmy ödüllü Aaron Paul’ün canlandırdığı Jesse Pinkman ile yeniden buluşuyor. Esaretten dramatik bir şekilde kurtulmasının ardından Jesse, bir gelecek inşa etmek için geçmişiyle hesaplaşmak zorundadır. Bu sürükleyici gerilimi Breaking Bad’in yaratıcısı Vince Gilligan yazıp yönetti.

Rhythm + Flow

Yıl: 2019
Tür: Müzik
Sezon sayısı: 1
Bölüm sayısı: 10
Yönetmen: Sam Wrench
Platform: Netflix

Müzik yarışmalarında müzik türleri ayrılmaz ancak bu yarışma hip-hop’ın yeteneklerini arıyor. Dünyaca ünlü süperstarlar Cardi B, Chance the Rapper ve Tip T.I. Harris, Netflix’in ilk müzik yarışması programı Rhythm + Flow’da hip-hop’un yeni yıldızını arıyor. Yarışma, hip-hop’un merkez üssü sayılan Los Angeles, New York, Atlanta ve Şikago’da doğuştan yetenekli rap’çileri bulmak ve keşfedilmemiş sanatçıların çıkış yakalamasına yardım etmek için tüm bu şehirlerde sektörün efsane isimlerini bir araya getiriyor.

Aynen Aynen

Yıl: 2019
Tür: Romantik komedi
Sezon: 2
Bölüm: 8
Yönetmen: Yunus Ozan Korkut
Oyuncular: Uraz Kaygılaroğlu, Nilperi Şahinkay
Platform: bluTV

Aynen Aynen kadın-erkek ilişkilerini mizahi olduğu kadar gerçekçi bir dille anlatarak Emir ve Nil’in eğlenceli ilişki serüvenini ekrana getiriyor. Nil ve Emir’in hem ilişkide karşı tarafa kendilerini göstermek istedikleri hallerini hem de aslında kendi gerçek düşüncelerini görüp bu zıtlık karşısında kahkaha dolu anlar yaşıyoruz. Bölümler 6-7 dakika sürüyor. İdeal yol dizisi de denebilir.

In Search of Greatness

Yıl: 2018
Süre: 01:20:00
Yönetmen: Gabe Polsky
Platform: Amazon Prime

Popüler yönetmen Gabe Polsky’nin yönettiği bir belgesel filmi. Büyüklük arayışı, hem tarihi hem de çağdaş dünyanın en büyük sporcularının kariyerlerinde yaratıcılığın rolünü araştırıyor. Başarının altında ne gizli, inanmak mı yoksa çok çalışmak mı… Bilim insanlarının yıllardır araştırdığı bu soruya kafa yormak isteyenler için ilginç bir belgesel. İzleyeni cesaretlendiriyor.