Keşif Noktası: Eylül 2019

keşif noktası

Belgesel
The Great Hack 

Yıl: 2019
Tür: Belgesel
Süre: 01:54:00
Yönetmen: Karim Amer, Jehane Noujaim
Platform: Netflix
Bu dijital dünyanın ipliğini pazara çıkaran bir belgesel. Ağırlıklı olarak Facebook ve Cambridge Analytica ilişkisini, Analytica’nın başta Brexit olmak üzere Trump’ın dahil olduğu seçimi kampanyalarındaki rolü ve kullanıcıların nasıl manipüle edildiğine odaklanıyor. 3D görselleştirmelerle kendinizi sosyal ağların işleyiş prensibi ya da bulutların içinde gezinirken bulabilmeniz mümkün. Yayınlanan anketlerin arka planı, verilerin işlenme süreci ve manipülasyon stratejileri konusundaki teknik detaylarla izleyeni şaşırtıyor. İzledikten sonra hesabınızı kapatabilirsiniz.

Film
The Perfect Date
Yıl: 2019
Tür: Romantik, Komedi
Süre: 01:30:00
Yönetmen: Chris Nelson
Oyuncular: Noah Centineo, Matt Walsh, Laura Marano
Platform: Netflix
Netflix gençlere yönelik romantik komedi filmleri serisinde hız kesmeden üretim yapmaya devam ediyor. The Perfect Date de bu mahsulden. Filmin konusu yeni nesillik…Üniversite için para kazanmak isteyen lise öğrencisi, sahte sevgili olarak hizmet sunduğu bir uygulamayı piyasaya sürer. Bir günlüğüne siz ne istiyorsanız, onu sunan bir program; ister eş ister arkadaş ister dost… Ama işin içine aşk karışırsa ne olur? Genç kahramanımız işe gerçek duygularını karıştırınca seçim yapmak zorunda kalır. Başrolde gençlerin çok sevdiği, Netflix kadrolusu Noah Centineo oynuyor.

Program
Yummy Mummies

Yıl: 2019
Süre: 00:40:00
Oyuncular: Jane Scandizzo, Rachel Watts, Iva Marra, Maria DiGeronimo
Platform: Netflix
Reality şovlarını kurgulardan ayırmak artık neredeyse imkansız. Ancak vakit geçirmek için bir şeyler izlemek istiyorsanız, bu program çok ideal. Ama sevgili anne adayları sizleri uyaralım, yansıttıkları fazla ‘mükemmellikleri’ canınızı sıkabilir. İçerğe gelirsek. Mankenlere taş çıkaran fizikleri ve gösterişli bir yaşam süren anne adayları bebekleri için hazırlanırken her şeyi askıya almak zorunda kalıyor. Ama her şey desek de sizlerin düşündüğü gibi değil. Avustralya tarzı drama hazır olun.

Belgesel
Pavyon
Yıl: 2019
Tür: Belgesel
Süre: 00:25:00
Yönetmen: Sami Öztürk
Platform: bluTV
Yerli belgesel içerikleri her gün artıyor. Şu sıra adını çok sık duyacağınız bir yapım yayında. Üstelik anında izleyebilirsiniz. Konusu da ilginç… Pavyonlar, Ankara eğlence sektörünün yaklaşık yüzde 80’ini karşılamasına ve il ekonomisini kayda değer bir biçimde beslemesine rağmen, efsaneleşmiş klişelerin yarattığı söylemler sebebiyle genişçe bir kısım tarafından kabul görmez. Konsomatrisler, müdavimler, yalnızlar, âlemciler, işletmeciler, bolca neon ışık, kabarık hesaplar… Ülkenin bir kesimince ‘tabu’ olarak kabul gören pavyon kültürü, seride etraflıca ele alınıyor.