Canlı yayınlarıyla hayranları buluşmaya devam eden Kalben, yeni klibi Amerika Var Avrupa Var’ı yayınladı. Apple Music’te izlenebilen klip için Kalben, “Dünyaya bakış açımızı” değiştirecek diyor. O çoktan değiştirmiş bile, klibi baştan aşağı iPhone ile çekilmiş. Videonun kurgusunu yapan Doruk Kaya’ “Kalben’in hatıraları içinde bir yolculuk yapmak ve şarkının sözlerini kılavuz alarak anlamlı bir bütün oluşturabilmekti amacım” diyor.

Otellerde, uçaklarda, yollarda ve sahnelerde akıp giden senelerin, tanışılmış yüzlerin, yaşanmış tüm sevgilerin izlerini taşıyor klip. Aynı zamanda  müzisyenin gözünden, yaptığı işe aşkla bağlanmayı ve diğer aşklardan üstün bir aşkın peşine takılıp gitmeyi anlatıyor.

‘ÖZLEM GİDERME HEDİYEMİZ’

Çekimlerin bir kısmını yapan Kalben bu deneyimiyle ilgili şöyle diyor: “Bugüne kadar stüdyolarda, önceden planlanmış, büyük bütçeli ve sanatsal işler üretirken elimden kaçan bir özgürlüğün hikayesini sonunda kendi zamanımda ve rahat bir üslupla var etmiş olduğuma seviniyorum. Süreçte 8mm bana en yardımcı olan uygulamalardan biri oldu. iPhone 11’in renk skalası ve dokusal estetiği öyle etkili ki makyajsız da bu kadar güzel hissedebildiğimi görmek harika. Maceralarda yanımızda olan, bizi konserlerde ve yollarda yalnız bırakmayan tüm güzel insanlara özlem giderme hediyemiz Avrupa Var Amerika Var. Sevgimle.”

Klibi izlemek için:

Watch on Apple Music

Bu arada unutmadan! Avrupa Var Amerika Var şarkısını Shazam’larsanız Kalben’in hazırladığı özel bir videosunu da izleyebilirsiniz.