Loş ışıklı mekana adım atar atmaz, kendinizi Great Gatsby‘den bir sahnede hissediyorsunuz. Karşınıza köşelerdeki geniş koltuklarda titreyen masa lambasına doğru eğilmiş, caz müziği eşliğinde karanlık planlar yapan adamlar, ışıltılı elbiseleriyle dans eden kadınlar çıkmasını bekliyorsunuz. Öyle değil elbette ancak bu hisler bile insanı hava sokuyor. Nereden mi bahsediyoruz? Eğlence sektörüne neredeyse her koldan alternatifler sunan Zorlu PSM, uzun zamandır merakla beklediğimiz yeni kulübü Touché‘nin kapılarını Kerem Görsev Quartet feat. Elif Çağlar performansıyla açtı.

Mekan geçen yıl Zorlu PSM Caz Festivali kapsamındaki konserler sırasında kısa süreli açılmış, hepimizi heyecanlandırmıştı. Başta yalnızca caz kulüp olarak tasarlanmıştı ancak yelpazeyi genişletme kararı aldılar. Caz performanslarının yanı sıra çeşitli akustik performanslar ve komedi şovları da gerçekleşecek. Jerry Seinfeld‘ın belgeselini izlerken caz ve blues kulüplerdeki açık mikrofon etkinliklerini izleyip hafif kıskançlık yaşadığımız olmuştu. Bu nedenle açık mikrofon etkinliklerini merakla bekliyoruz. Şarkılara eşlik edeceğimiz kadar kahkaha atacağımız bir kulüp olması ne güzel, kim bilir belki de Adam Sandler gibi müzik performanslı bir komedi şovu bile hazırlanabilir…
Geçen ay Gilad Atzmon & Sarp Maden QuartetPIATANGO & Selmin Artemiz ve komedi gösterisi Kadın ve Adam: Bir İlişkiler Komedisi etkinlikleri gerçekleşti. Sahnesinde yerli ve yabancı pek çok sanatçıyı ağırlayacak Touché’nin detaylı programı önümüzdeki günlerde açıklanacak. Haftanın her günü açık olan mekan, menüsüyle de dikkat çekiyor. Bir kenara mutlaka yazın.