Borusan Klasik kanalında her Cuma 23.00-24.00 arası yayınlanan Borusan Müzik Evi programında 26 Haziran Cuma günü Hezarfen Ensemble olacak. Topluluk, pek çok defa Borusan Müzik Evi’nde müzikseverlerle buluşmuş, her projesinde yeni ve bugünü müzik deneyimi üzerinden izleyicilerine sundu.

Geçen yıl Borusan Müzik Evi’nde  Şevket Akıncı ile buluşan Hezarfen Ensemble, bu konserde Escher Chronicles albümünü paylaştı. 2018’de Fallen Angels, 2015’te de Batı Yakasının Hikâyesi festivali kapsamında Amerikan Postminimalistleri konserinde dünya ve Türkiye prömiyerlerine imza attı. Çağdaş müziği tanıtmayı kendine hedef edinen Hezarfen Ensemble, kültürlerarası projeler, disiplinlerarası performanslar ve müzisyen buluşmaları yoluyla hem besteciliğin yeni dilini sunuyor hem de ‘yeni’ izleyiciliğin imkanlarını sorguluyor.

Borusan Müzik Evi’nin kıdemli konuğu Hezarfen Ensemble, geçmiş yıllardaki konserlerinden çağdaş bir müzik seçkisi sunacak. Programın tekrarı bir sonraki Cuma günü 12.00 ve Pazar günü 21.00’de verilecek. Aynı zamanda Borusan Müzik Evi’nde Amy Salsgiver (sa.ne.na), Mercan Dede, Necati Tüfenk & Can İnandım, Berke Can Özcan ve Burak Özdemir konuk olacak. Borusan Klasik’i dinlemek için buraya tıklayınız.