BELGESEL

Travis Scott: Look Mom I Can Fly
Yıl: 2019
Tür: Müzik
Süre: 01:24:00
Yönetmen: White Trash Tyler
Platform: Netflix

Müziğin en dinamik süperstarlarından birine birinci elden özel bir bakış sunan Travis Scott: Look Mom I Can Fly, Grammy adayı albümü Astroworld’ün piyasaya sürülmesinin hemen öncesindeki ve sonrasındaki aylarda Scott’ın hayatına yakından bakma fırsatı sunuyor. Scott’ın konser görüntülerini ve çocukluğundan nostaljik ev videolarını da içeren bu belgesel, Travis’in hayatını değiştiren anları aktarıyor. Bu önemli anlar arasında baba olması, Super Bowl’daki performansı ve doğup büyüdüğü kasabası ve hayranları için Astroworld tema parkını yeniden yaratması da yer alıyor.

STAND-UP

Bill Burr: Paper Tiger
Yıl: 2019
Süre: 01:07:00
Yönetmen: Mike Binder
Platform: Netflix

Stand-up komedyeni, aktör ve podcast yayıncısı Bill Burr, yeni Netflix stand-up komedisi Bill Burr: Paper Tiger’da dünyanın durumunu iğneleyici bir tarzla değerlendiriyor. Londra Royal Albert Hall’da, tıklım tıklım bir salonda çekilen gösteride Burr; Michelle Obama’nın kitap turunu, erkek feministlerle ilişkili sorunu, banyo yapmaya dair takıntılarını ve kişiliğinin evliliğini neden etkilediğini ele alıyor.

DİZİ


The Politician
Yıl: 2019
Tür: Komedi
Sezon: 1
Bölüm: 8
Yönetmen: Ryan Murphy
Oyuncu: Ben Platt, Bob Balaban, Benjamin Barrett
Platform: Netflix

Santa Barbara, Kaliforniya’da yaşayan zengin bir öğrenci olan Payton Hobart (Ben Platt), yedi yaşından beri bir gün Birleşik Devletler Başkanı olacağından emindir. Ama ilk önce, en tehlikeli siyasi ortam olan Saint Sebastian Lisesinde yolunu bulmalıdır. Öğrenci birliği başkanlığına seçilmek, Harvard’a girmeyi garantilemek ve başarıya giden yoldan ayrılmamak için Payton, acımasız sınıf arkadaşlarını kurnazlıkla alt etmek zorundadır. Ancak bu süreçte ahlaki duruşunu ve özenle yarattığı imajını feda etmemenin de bir yolunu bulmalıdır. Komedi ve keskin taşlamalarla dolu olan Ryan Murphy imzalı The Politician, bir siyasetçinin yaratılması için neler gerektiğine dair ender rastlanan bir bakış sunuyor.

FİLM

Between Two Ferns: The Movie
Yıl: 2019
Tür: Komedi
Süre: 01:22:00
Yönetmen: Scott AukermanOyuncu: Lauren Lapkus, Zach Galifianakis, Ginger Gonzaga
Platform: Netflix

Zach Galifianakis bir yıldız olmayı düşlüyordu. Genel televizyon için hazırladığı “İki Eğrelti Otu Arasında” adlı programın Will Ferrell tarafından keşfedilip Funny or Die’a yüklenmesinin ardından Zach, internette herkesin alay konusu hâline geldi. Şimdi Zach ve ekibi, yüksek profilli ünlülerle bir dizi röportaj yapmak ve itibarlarını geri kazanmak için bir yolculuğa çıkıyor. Scott Aukerman tarafından yönetilen film, Zach Galifianakis’in yıllar içinde yarattığı bu cimri ve dışlanmış karaktere yeni bir bakış sunan bir kahkaha tufanı.