Ülkemizde festivaller git gide artıyor, müzikseverlerin yüzü gülüyor. Bursa’da gerçekleşmeye başladığı günden bugüne kendine sadık bir kitle edinen ve her yıl açıkladığı programla çıtayı yükselten Nilüfer Müzik Festivali’nin de bu artışta katkısı büyük. Festival büyüdü, müzikseverler de ilgiyle takip etti. Bugüne kadar on binlerce katılımcı ağırlayan festival, geçen ay öyle bir program açıkladı ki aklımızı başımızdan aldı. Fazla meraklandırmadan detayları anlatalım.

Bu yıl da Birlikte Güzel desteğiyle gerçekleşecek ‘butik’ festival 6-8 Eylül tarihlerinde, yine Bursa Balat Atatürk Ormanı’nda düzenlenecek. “Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel” sloganıyla düzenlenen festivalde önceki yıllarda olduğu gibi isteyenler yine kamp yapabilecek. Festivallerin kamplısı en iyisi. Ancak, kamp alanı kurallarını gözden geçirmeyi unutmayın!

Programa gelirsek, sıkı durun söylüyoruz. Önce yurt dışından katılımcılar: Müzik camiasının “Stage animals” olarak andığı ve müziği görsellikle muazzam şekilde birleştiren Berlin menşeili Modeselektor, tarzları ve duruşlarıyla dikkatleri çeken Fransız elektro-pop ikilisi Agar Agar, uzun zamandır takip ettiğimiz Roosevelt ve Muyayo Rif festivalde sahne alacak.

Festivalin yerli müzisyenleri de ülkenin en güçlü isimlerini bir araya getirecek. 2016 yılında katıldığı festivale ikinci kez gelecek olan sevilen grup Athena, 5 oktavlık sesiyle dünya üzerindeki ender seslerden birisi olma özelliği taşıyan Cem Adrian, sesiyle izleyicisini yerden yükselten Ceylan Ertem, müziğiyle şimdilik kıtalar arası ama yakında gezegenler arası dolaşacağını düşündüğümüz Gaye Su Akyol, rock müziğin ekolü mor ve ötesi, muhteşem sahne performansıyla rap müziğin vazgeçilmez ismi Ceza, Anadolu funk türünde yaptıkları müzikle dünyaya gerdan kırıtan Altın Gün, zencileri ve biladerleri için şarkılar söyleyen
Ben Fero festivalde yer alacak isimler arasında. Elbette bitmedi!

Etkinlikte performans sergileyecek diğer isimler arasında Adamlar, Ah! Kosmos, Akın Sevgör, Aynasızlar, Dolu Kadehi Ters Tut, Eda Baba, Eskiz, Flört, Gözyaşı Çetesi, Hedonutopia, Hey! Douglas, Islandman, Rashit, Selin Sümbültepe, Sena Şener, Son Feci Bisiklet ve The Away Days var.

Bursa’ya uğramak için bu 29 konserlik festivalden daha iyi bir sebep bulmak güç!