Borusan Müzik Evi, elektronik, doğaçlama, dünya ve caz müziğine doyacağımız yeni programıyla 18 Kasım’da kapılarını açıyor!

2021-2022 programını üç ayrı dönemde açıklayacak olan Borusan Müzik Evi, Kasım ve Aralık etkinlik takvimini de duyurdu. Pandemide kapanma döneminde dijital platformlarda konserlerine devam eden BME, bu yıl kavuşmanın verdiği heyecanı programında tüm müzikseverlere yaşatıyor.

Yeni sezonunun ilk dönem programında yok yok! Avangart caz, free jazz ve özgür doğaçlama gibi müzik öğelerinden beslenen ABSTRA, müziğin doğaçlama unsurlarını dinleyicilere aktaran Wolter Wierbos ve renkli yorumlarıyla Ab Baars açılış konseriyle izleyicisiyle buluşacak. Hollanda’nın en önemli saksafoncularından biri olan Yuri Honnig, dörtlüsüyle birlikte eleştirmenlerden tam not alan son albümü ‘Bluebeard’ ile programda yer alırken, Kod Müzik iş birliğiyle hayata geçirilen Nova Muzak serisinin 32.’sinde Rus avangart caz, doğaçlama müzik sahnesinin yeni kuşak en önemli isimlerinden biri olan Brom sahne alacak.

Songdreamingtrio3 adını verdikleri projeleriyle Kazan ve Türk kökenli sanatçı Saadet Türköz ve Biel/Bienne’den çellist/doğaçlamacı Martin Schütz, daha önce bir albüm çalışması için bir araya gelen ve yıllar içinde dostluklarını sahneye taşıyan ikili Berke Can Özcan ve Arve Henriksen, kasım programı içerisinde Borusan Müzik Evi’nde yer alacak.

2021’İN SON AYINDA DENEYSEL VE GELENEKSEL BİR ARADA

Aralık ayı programında; minimalizm, krautrock, deneysel doğaçlama temelli elektronik müzik gibi geleneklerden beslenen Scnellertollermeier, Nova Muzak serisinin 33.’sünde dinleyicisiyle buluşurken, Elizabeth dönemi Shakespeare oyunlarının şarkı ve müziklerinin dönem enstrümanlarıyla yorumlandığı Shakespeare ve Müzik sahnede olacak. Kendisiyle özdeşleşen birçok projeye imza atan Hezarfen Ensemble ve caz ve çağdaş klasik müziğin kesiştiği performanslar sergileyen Töz Trio, ayın son konseriyle müzikseverlerle buluşacak.

Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleşecek konserlerin biletlerine 6 Kasım’dan itibaren www.passo.com.tr adresinden ulaşabilirsin!