Ece ULUSUM

Gün geldi çattı. One Love Festival, 20 Temmuz’da gerçekleşecek. Festivalde canlı sahnesini merakla beklediğimiz Skinny Pelembe de sahne alacak. İlginç sesler keşfetmeyi seven müzisyen sorularımızı yanıtladı.

❏ One Love Festival heyecanla bekleniyor. İstanbul’da büyük bir festivalde sahne almak senin için nasıl bir his?
İstanbul’a gelmek benim için çok özel. Çoğu kişinin yaptığı gibi seyahat planları yapmadım pek. Bunu müzikle yapabileceğim gibi delice bir hayale sahiptim ve şimdi gerçekleşiyor. İstanbul’un hayal kırıklığı yaratmayacağına eminim. Ayrıca çocukluğumda Röyksopp’un Istanbul Forever remiksini duyduğumdan beri en iyi gece hayatını burada bulacağıma eminim!

❏ Spotify’da seni en çok dinleyenler listesinin ilk 5 şehrin hepsi farklı ülkelerden. Süper, farkında değildim! Harika hissettirdi. Dünya hakimiyetim çok yakın!

❏ Stüdyodaki Skinny Pelembe ile sahnedeki Skinny Pelembe arasında nasıl ruh hali farkları var?
Stüdyodaki mutlu, oyuncaklarla oynarken iç dünyamla iletişim kurmaya çalışan halim. Sahnedeki de iç dünyasıyla iletişim kurmaya çalışan ama daha dışa vurumcu… Sahnede olmayı çok seviyorum ama iletişimi hissedemezsem her şey çok anlamsız geliyor. 10 kereden 9’unda hissediyorum gerçi…

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

#Glasgow #content

Skinny Pelembe (@skinnypelembe)’in paylaştığı bir gönderi ()

❏ Algoritmalara sıkışmış playlist’lerden kaçanlar bağımsız radyoları dinlemeye başladı. Ne dersin stream listeleri mi yoksa radyolar mı?
Kesinlikle radyo. ‘Akşam yemeği için caz’ isimli bir listeyi çalmak çok depresif bir fikir ama banyoda Sarah Ward’ın Akşam Yemeği Cazı programını dinlemek sevecen sayılabilecek bir şey.

❏ Sesleri değiştirmeyi seviyorsun. Fil sesini bile kullandın. Şu sıralar favori sound’un nedir?
Güzel bir perküsyon sesi üzerinde çalışıyorum, aslen tozlu zeminde koşan tavukların sesi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

@reprezentradio right now

Skinny Pelembe (@skinnypelembe)’in paylaştığı bir gönderi ()

❏ Favori enstrümanın nedir?
Yeni Gretsch Streamliner’ım. 10 yılda bir gitar alıyorum, yani elimi bir Harmony Bobkat’a sürmek için 10 yıl beklemem gerekecek sanırım!

❏ Festivalde sahne aldığında izleyicileri neler bekliyor?
Sahneden önce hamama gitmeyi planlıyorum. Çok rahat ve ‘yumuşamış’ bir performans bekleyebilirsiniz yani.