Farklı tarzı ve yorumu ile üretimlerini dinleyicilerle buluşturan, genç isimlerden Pois, Dünya Cehennem isimli yeni şarkısını Warner Music Türkiye etiketiyle yayımladı.

Küçüklüğünden beri müzik ile iç içe olan ve söz beste çalışmalarına başlayan Pois, büyüdüğü çevreyi ve içinden geldiği sokak kültürünü şarkılarına yansıtıyor. Sokak kültüründen izler taşıyan Dünya Cehennem isimli yeni şarkısında yoksulluk konusuna da değinen sanatçı, bu durumun zorluklarına dikkat çekmek istiyor.

Pois’in Dünya Cehennem isimli EDM öğelerini de barındıran şarkısı, alışılagelmiş rap şarkılarından kendini ayırıyor. Şarkının söz ve müziğine imzasını atan Pois, şarkının kafasında tasarladığı kaosu ve yaşantılarından çarpıcı anları da barındırdığını dile getiriyor. Şarkıdaki Latin gitar tınıları ile derin sözleri harmanlayan sanatçı, yüksek tempolu ritmiyle dinleyicilere özgün bir füzyon sunuyor.

Klibini İstanbul’un farklı uçurumlarında çeken Pois, Dünya Cehennem şarkısıyla ilgili duygularını şu şekilde dile getiriyor: ”Dünya Cehennem şarkısında mahallede yaşadığım ve gördüğüm tüm farklı durumları hissederek dile getirmeye çalıştım. Sokaklardan ilham alarak yazdım bu şarkıyı. Yüksek BPM üzerine, hüzünlü ve akıcı sözler yazıp melodik bir nakarat çıkarmak hoşuma gitti ve üzerinde daha da fazla çalıştım. Benim için dünya gerçek bir cehennem, cennetine kavuşmak kendi ellerinde.”

Published On: 18 Ekim 2022Categories: kartonetTags: , , , ,