Bu yıl geleceğe dönüşü gerçekleştiren Radio 2019 ilginç bir hikayeyle yeniden karşımıza çıktı. 1994 yılında Ceylan Çaplı ve Mehmet Cavcı tarafından kurulan, Türkiye’yi elektronik müzikle tanıştıran Radio 2019, geleceğin müziğini 94 yılına taşıdıkları iddiasıyla da müthiş bir heyecan yaratmıştı.

Türkiye’nin ilk elektronik müzik istasyonu
Radyo, 96.2 frekansıyla yayın hayatına 94 yılında başlamış ve kısa sürede ses getirmişti. Frekans radyosunun yüksek maliyetlerinden dolayı 2000 yılında yayın hayatını sonlandıran Radio 2019, pek de sürpriz olmayacak bir tarihte yani 1 Ocak 2019’da Levent’te yeni kurulan stüdyosundan yayın yapmaya; Mehmet Cavcı, Atilla Şen, İlker Tandoğan,Serhan Sabanlar ve Mert Levent ortaklığıyla yeniden başladı.
19 yıl süren aranın ardından geleceğe dönen Radio 2019 yönetimi, etkinliklerle geçecek koca bir yılın hazırlığını çoktan tamamladıklarını belirtti.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Radio2019 (@radio_2019) on

Her saate müzik

Radio 2019, sabah saatlerinde düşük tempolu müzikler ile dinleyicilerine günaydın diyor. Gün içerisinde dinamikleşen ve yüksek tempolu şarkılarla dinleyicilerine eşlik eden istasyon, akşam saatlerinde; house, deep house, tech house ve techno gibi müzik türlerini dinleyicileriyle buluşturuyor. Günümüzün hit parçalarının yanı sıra, 90’ların ve 2000’lerin, ünlü DJ’lerin performansları da Radio 2019’da yer alıyor.

Türkiye’nin ilk elektronik müzik radyosu olmaları sebebiyle kendilerine yükledikleri en büyük sorumluluğu iyi müzik çalmak olarak belirten Radio 2019 yetkilileri, ticari kaygılardan çok kaliteli müziğe yoğunlaştıklarının altını çiziyor.

Sadece Türkiye’de değil, dünyada da takip edilen Radio 2019, elektronik müziğe gönül verenlerin, üreten ustaların ve gençlerin buluştuğu bir platform olarak da kapsamlarını genişletiyor. Bu bağlamda özel etkinliklerle desteklenecek canlı yayınların ve radyo programlarının çok yakında dinleyicilerle buluşacağının müjdesini veriyorlar.
Nisan ayında büyük bir partiyle başlayacak olan Radio 2019 geceleri, güneydeki festivaller ve yaz boyunca sürecek özel partilerle hız kesmeden eğlendirmeye devam edecek. 19 Nisan’da efsane kulüp 2019’u bir geceliğine geri getirecek büyük parti, Red Bull Music sunumuyla gerçekleşiyor.

Maslak Oto Sanayi’deki araba mezarlığının içinde açıldığında zamanının en sevilen ve iz bırakan mekanlarından biri olan 2019’un ruhunun tekrar yaşatılacağı gecede, kulüpte daha önce sahne almış önemli isimler müzikseverlerle birlikte olacak. Misafirler, 19 Nisan Cuma akşamı saat 20.19’dan itibaren Ayazağa Caddesi 4/A Maslak’ta ağırlanacak. Bir radyonun hoparlörlerine kafasını sokan iki insan figürü bulunan ilginç logolarını sorduğumuzda ise Hollandalı ünlü görsel tasarım sanatçısı dadara’nın tasarladığını öğreniyoruz. 19 Nisan’daki 2019 Partisini merakla bekliyoruz.