AUDIO-TECHNICA’NIN YENİ KABLOSUZLARI

Sıkı eleştirilere maruz kalan CKR7TW ve SPORT7TW modellerinden yaklaşık bir yıl sonra ve ATH-CKS3TW ile kablosuz kulaklık dünyasına yeni bir giriş yaptı. Önceki modellerin aksine pil ömrü oldukça iyileştirilmiş, fiyatları da görece uygun duruma getirilmiş. İki model de AptX ve SBC codec’lerini destekliyor ancak AAC dinlemek için daha pahalı olan ATH- CK5TW’yi almanız gerek. İlginç olan başka bir durum ise, Siri ve Google asistan desteğinin yalnızca daha ucuz olan modeled sunulması. USB-C kabloyla şarj edilebilen cihazların fiyatları 99 ve 149 dolar.

KARŞINIZDA SANAL DAVUL

Geçen Ağustos ayında, IK Multimedia’nın duyurduğu Modo Drum markanın fiziksel olarak modellenmiş sanal davul alanındaki ilk ürünü. Önceki ürünlerinden Modo Bass’a benzer biçimde, enstrumanın gerçeğe çok yakın biçimde bilgisayardan çalınabilmesini amaçlıyor. 10 adet tamamen özelleştirilebilir davul taslağı sunan yazılımda modellenen davul parçalarının neredeyse tüm özelliklerini değiştirmek mümkün. 300 dolarlık lansman fiyatı bitmeden almakta fayda var.

KORG’DAN YENİ SERİ


Korg’un NTS-1 synthesizer’ı, müziğin yeni bakış açısının bir temsilcisi. Markanın Nu:Tekt isimli serisinin ilk ürünü olan cihaz, serinin DIY müzisyenlere yönelik üretimini yansıtıyor. Anlamı şu, Korg cihazın çalışması için gereken her şeyi sağlasa da, sizin birleştirmeniz gerek. Moduler yapısıyla kişiselleştirmeye yatkın gözüken cihaz multimode filtresi
ve 3 efekt prosesörüyle de beğeniliyor. Üstelik rakiplerine göre çok uygun fiyatlı, kasım ayında 100 dolar’a satışa sunulması bekleniyor.

İÇİ DIŞI BİR HOPARLÖR

Ürünleri adıyla müsemma Transparent Sound, saydam tasarımlı hoparlörünü duyurdu. İsmi de yaratıcı biçimde, Small Transparent Speaker olarak belirlenmiş. Minimal, ev kullanımına uygun ve çok yer kaplamayan bir ürün olması amaçlanan cihaz Bluetooth ve Wi-Fi üzerinden kontrol edilebiliyor. True Wireless özelliği de var, dilerseniz farklı bir hoparlör ile eşleştirip ikisini de aynı anda kullanabiliyorsunuz. İki farklı boyda üretilen hoparlörün küçük versiyonu 550, büyük versiyonu 1100 dolardan satılıyor.

PARÇALANABİLEN GİTAR

Jammy, gitarını gittiği her yere götürmek isterken sığılamayan
çantalar ve hasar görmüş gitar manzaralarıyla karşılaşanların imdadına yetişiyor. Dijital gitar konseptine henüz alışamamışken bir de modüler, kolayca parçalanabilen yapısıyla dikkat çeken gitar, hafifliğiyle de göz dolduruyor. Kötü yanları ise slide ve bend için pek uygun bir klavyesinin olmaması. Notasyon problemleri de söylenenler arasında. Problemleri olsa da, yepyeni bir konseptin öncüsü gibi görünüyor. Fiyatlar 399 dolardan başlıyor.

ANALOG HİSLİ DİJİTAL MİKSER

TASCAM, Model 16 isimli yeni dijital mikserini duyurdu. Modelin dikkat çekici özelliği, analog mikser hissini modern, dijital kayıt kalitesiyle birleştirebilmesi oldu. Bu 16 kanallı kayıt imkanı sunan cihazda USB ses arayüzü de var. Üst panelindeki 14 girişiyle de mikrofon ve enstrümanları kolayca bağlamak da mümkün. Fiyatının 759 Euro olması bekleniyor