Ahmet YATĞIN
@ahmetyatgin

Oyuncu bir anne ve tiyatro yönetmeni bir babanın oğlu olarak, 1990’da Ankara’da doğmuş Deniz Gürzumar. Ailesinden etkilenmiş, konservatuar eğitimli bir oyuncu olarak tiyatro oyunlarında, pek çok dizi ve filmde rol aldı. İçerde dizisiyle hatırı sayılır bir bilinirliğe kavuştu. Ancak oyunculuğundan asla geri kalmayan bir tarafı var, rap’e olan tutkusu. Server Uraz, Pit10, Beta gibi isimlerle beraber yaptığı parçalar kadar kendi şarkıları da rapseverlerin beğenisini kazandı, çeşitli dizilerin soundtrack’leri olarak da yer aldı. Oyunculuk ve müzisyenlik, birlikte yürütmesi zor gibi görünüyor ama ona göre tek sıkıntı, “Oyunculuk mesleğinin müziğine yeteri kadar vakit ayıramamasına sebep olması.” İlhamınıysa Eminem ve Ceza gibi öncü isimlerden almış.

Dinleyicisinin karşısına söz ve müziği ona ait Kara Kediler teklisiyle çıktı. Yaşanmışlıkları olduğu aşikar bir parça, kendisi de “Bazen bazı duyguları olduğundan çok daha fazla yoğun yaşayabiliyoruz. Ben de bir dönemimi gerçekten haddinden fazla yoğun yaşadım. O dönem çok fazla sevdim ve değer verdim. Tabii ki sonuçları hüsran dolu oldu. Tekrar hatırladım ki insanlara öyle bir anda çok da güvenmeyeceksin. İşte Kara Kediler tam da bu dönemin ürünü” diye anlatıyor. Sözlerini yaşadıklarından alıyor, “Kağıda dökemeyeceğim tek şey, yaşamadığım şey” diye devam ediyor.

 

‘BİRAZ DERİNE İNERSENİZ…’

Teklinin kapağı Furkan Selim Çakırca imzasını taşıyor. Cadılar Bayramı tadı aldığımız kapağı “Kapak tasarımcımın hayal gücünün başarısı. Hikaye ona bunu çağrıştırmış, benim de fazlasıyla hoşuma gitti” diye anlatıyor. Rap’in popülerleşmesi, ‘underground’ yapısından çıktığı görüşüne dair söyleyecekleri var: “Rap dinlemek herkesin yapabileceği bir iş de değildir. Bugün istediğiniz bir müzik dinleme platformunda biraz derinlere inerseniz o kadar fazla sert ve protest şarkı bulabilirsiniz. Şu an durum sadece dünyada da oldukça fazla tutmuş olan trap tarzının Türkiye’de arkadaşlarımız tarafından icra edilip insanlar tarafından da kabul görmesi durumu” diyor.

Trap furyasına kapılanları da uyarıyor, “Bu kitle geçen senelerde dubstep dinledi. Belki ileride bambaşka bir şey dinleyecek. Lakin rap’in kemik kitlesi bambaşkadır, özeldir. Eğer bu yeni dinleyicilerin arasında bu kültürü sevmiş benimsemiş birileri varsa şayet, buyursun gelsin, hepimizin kapısı açık.” Şu sıralar, bu ay yayınlanacak Kendimden teklisi ve sonraki aylarda gelecek albümle uğraşıyor.