Bill Wyman ve Windy Smith, 1990. Rock müzik denince ilk akla gelen gruplardan Rolling Stone’da yıllarca bas gitaristlik yapan Wyman’ın en çok konuşulan olayı müziği değil ne yazık ki. Windy Smith’le evlliliğe uzanan yolculuğu.

2 Haziran 1989’da resmileşen evliliği bu kadar dikkat çekici yapan şey sıradan bir magazin olayı değil, aralarındaki yaş farkı ve ilişkilerinin süresine dair açıklamalara yan yana bakınca, ilişkinin başında Mandy Smith’in henüz 13 yaşında olması. Kendisinin 2010’da Daily Mail’e anlattığına göre, Londra’da tanışmışlar. O zaman 47 yaşında olan müzisyenle ilk karşılaştığı anı ‘başıma balyozla vurulmuş gibi hissettim’ diye anlatıyor. Bill Wyman’la ilişkisinin o an başladığını belirtse de, modellik kariyeri için ona teşekkür etmesi gerektiğini söylüyor.

16 yaşındayken, ilişkileri ortaya çıktığındaysa büyük tepkiler alıyorlar, annesinin ilişkiyi desteklediğine dair açıklamaları da yeterli olmuyor. Yıllarca konu üzerine konuşmayan Wyman, 2013’te bir gazeteye ilişkiyi şöyle anlatmış: ” Çok duygusal ve özeldi. Haberlere konu olduğu gibi yaşanmadı. Hayatımda yalnızca bir kere oldu. Birçok insan beni anladı ama medya anlamadı. Bana çok kötü davrandılar.”

İlişkilerini o dönem her fırsatta savunan ikilinin arasındaki bağ, evliliğin ardından kopmaya başlıyor. Hem de henüz balayında, Smith’in annesi de gelince işler geriliyor. Netice, 1991’de boşanırken müzisyen 580 bin pound ödemek zorunda kalıyor. Yıllar sonra Smith’in kardeşinin açtığı davaysa sürüyor.