Çağatay YILMAZ
@cagatayilmaz3

Papyon grubuyla tanıdığımız Yiğit Atilla, Eylül’de çıkan teklisi Beni Severdin’le solo kariyerine başlangıç yaptı. Şarkı kadar klibi de dikkat çeken müzisyenle küçük bir sohbetimiz oldu…

ο Klibiniz bir tür iç karışıklık hissi uyandırdı bende. Yansıtmak istedikleriniz bu muydu?

Kendimi anlatabildiğime sevindim. Bahsettiğiniz karışıklık şarkıda da var. Bu bir ayrılık şarkısı, insan bu aşamada iç karışıklık yaşar. Bunu bilerek yapmadım, doğal olarak gelişti. İnsanların kendilerinden bir şeyler bulabileceği, farklı duygulara hitap edebildiğine inandığım bir şarkı oldu.

ο Şarkının aranjesinde kardeşiniz Ateş Atilla’nın da imzası var.

Kardeşimle çok iyi anlaşırız. Çalışırken de güzel adapte oluyoruz. Müzik bilgisine güveniyorum, hayatı boyunca bu eğitimi aldı. Müzik zevki benimkinden biraz farklı ama orta yolda buluştuğumuz besteler yapıyoruz. O elektronik müziğe, R&B altyapıya daha yatkın, ben rock ve indie’ye. Şimdiye kadar yaptığımız parçalarda da her iki ruhu bir arada yakalayabildik.

‘Beğenmezlerse de kimseye zararı yok’

ο Solo devam etmek nasıl hissettiriyor?

İyi veya kötü değil ama farklı ve yeni. Grup arkadaşlarım hâlâ en yakın arkadaşlarım olduğu için yokluk hissetmedim. Fikirlerini, yorumlarını istiyorum. Son kararı benim verdiğim solo kariyer sistemi bana daha uygun. Sonuçta kimsenin kariyerini ilgilendirmiyor. İnsanlar beğenirse bana faydası var, beğenmezlerse de kimseye zararı yok. Doğru karar verdiğimizi düşünüyorum.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Yiğit Atilla (@yigitatilla)’in paylaştığı bir gönderi ()

ο Sizi çok etkileyen bir şarkı, film ya da kitap oldu mu?

Bestelerimi genelde sevdiğim şarkılar, filmler ve kitaplar üzerinden yapıyorum. Bu konuya çok odaklanırım yani günlük hayatımda. Daha çok One Day, The Time Traveller’s Wife, A Good Life, About Time gibi güzel bulduğum hikayeleri ilk sırada söyleyebilirim.

ο Sırada ne var?

Hiç beklemediğim bir ilgi gören 2 şarkı var sırada. Birinin stüdyo kayıtları bitmek üzere, diğeri için daha büyük bir prodüksiyon hayal ediyorum. Mümkün olursa her ikisini de 3-4 ay arayla paylaşmayı planlıyoruz. Tüm şarkılarımın herkese kendini tekrar tekrar dinletecek gücü olduğuna inanıyorum. Çok özgüvenli bir cümle oldu ama hislerim bu yönde. Umarım doğru hissetmişimdir.