İsviçre merkezli müzik stream firması Spotify, uzun zamandır üzerinde çalıştığı çocuklar için geliştirdikleri uygulamayı bitirdi. Şimdilik sadece İrlanda, İngiltere ve Avustralya’da kullanılan versiyondan Spotify Aile aboneleri kullanabiliyor. Türkiye’de aylık fiyatı 26,99 TL. Abone değilseniz, abone olmadan önce Spotify Premium Ailesi’ni bir ay boyunca ücretsiz deneyebiliyorsunuz. Beta sürümündeki reklamsız uygulama, 3 yaş ve üstü çocuklar için müzik, sesli kitaplar, eğitim kaynakları ve daha fazlasını içeriyor.

Spotify’ın genel müdürü Alex Norström, “Spotify Kids ile küçük çocukların en sevdikleri müzikleri ve hikayeleri eğlenceli bir ortamda keşfedebilecekleri bir yer inşa etmek istedik. İçerik reklamsız ve elle seçilmiş editör ekibi ve deneyim renklerle dolu” diye anlattı uygulamayı.

SPOTIFY KIDS’TE NELER VAR?

Müzik: Uygulamada tonlarca çocuk dostu müzik olacağı açıklandı. Şu an 125 çalma listesi ve 8.000’den fazla şarkı var.

Hikaye: Disney Music Group’la anlaştılar. Masallar, klasik hikayeler ve kısa hikayeler dahil olmak üzere 60 saatten fazla sesli kitap ve öykü yer alıyor.

Yatma zamanı içeriği: Bu bölümde ninniler, sakinleştirici müzik ve sesler ve masallar var.

Eğitim: Öğrenme adlı bir çalma listesine ek olarak, uygulamada elleri yıkamak ve sosyal mesafeyle ilgili çocuk şarkıları yer alıyor.

Yerel içerik: Açıklamalara göre uygulamadaki içeriğin yüzde 50’den fazlası yaşadığınız ülkede yerelleştirilecek.

Büyükler Ayarları: Çocuklarınızın uygulamadaki deneyimlerini özelleştirmek için, çocuğunuzun hesabından belirli içeriği kaldırmanıza olanak tanıyan bir engelleme özelliği ve bir dizi PIN korumalı ayar vardır. üç aylık dinleme geçmişlerini de görebiliyorsunuz.