URBAN Care, kuruluşunun 10. Yılında, gençlerle arasındaki bağı güçlendirmek ve onlara hayalleri yolunda eşlik etmek için URBAN Care Young Talent Platformu’nu hayata geçirdi. Platformun ilk yılında Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın iş birliğiyle ‘Dansta Fırsat Eşitliği’ projesi başlatıldı.

Çağdaş-Modern Dans, Bale ve Sokak Dansı kategorilerinde kariyer yapmak isteyen profesyonel ve amatör dansçılara yurt dışı eğitim fırsatı sunulacak. Program kapsamında destekten yararlanmak isteyen dansçılar, başvurularını www.urbancaretalent.com üzerinden yapacak.

Amaç, Dansta Fırsat Eşitliği

URBAN Care Young Talent Platformu, ilk yılında dansa odaklanacak ve Türkiye’de dans kültürünün yaygınlaştırılmasına katkı sunacak. Odak noktası olarak ‘dans’ın seçilmesinde, 2023 yılında hayata geçirilen ‘Bağlarımızla Güçlüyüz’ kampanyası için özel bir dans koreografisi hazırlayan Ekin Bernay ve ekibi ilham kaynağı oldu. URBAN Care Bond Plex Onarıcı Bakım serisinin etiketleri de yine URBAN Care Young Talent’in etkisiyle sanatçı Gökçe İrten’in dans eden kadın figürleriyle yenilendi.

Başvurular başladı

Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliğiyle, Çağdaş-Modern Dans, Bale ve Sokak Dansı olmak üzere 3 ana kategoride başvuran profesyonel ve amatör dansçılara, bu alandaki kariyerlerini inşa etmeleri için yurt dışı eğitim fırsatı sunulacak.

Sanat Yönetmeni, Koreograf, Eğitmen Beyhan Murphy’nin başkanlığını yaptığı Danışma Kurulu ve sanatçı, dans ve hareket terapisti Ekin Bernay’ın koordinatörlüğünde çalışmalar titizlikle sürerken, URBAN Care Young Talent platformuna başvurular da kabul edilmeye başlandı.

Program kapsamında destekten yararlanmak isteyen dansçılar, başvurularını www.urbancaretalent.com üzerinden yapacak. Çağdaş-modern ve sokak dansı kategorilerinde 18-28, bale kategorisinde ise 16-20 yaş arasındaki dansçılar platforma başvurabilecek. Ön elemenin ardından final değerlendirmesi fiziksel olarak gerçekleştirilecek. Fiziki elemeler sonucunda dansçılar, Avrupa’nın önde gelen okullarında 2024 yaz döneminde ulaşım, eğitim, konaklama ve sosyal hayatın da dahil olduğu bir dans eğitim hakkı kazanacak.