Her festivalin üzerine yoğunlaştığı bir müzik türü ya da öne çıkardığı belli isimler vardır. 5-6 Kasım’da 5’incisi Zorlu PSM’de gerçekleşecek MIX Festival, bu kalıpları yıkarak 2 günlük türlerarası zengin bir müzik etkinliği ortaya koyuyor. Festivalin müzisyenleri kadar katılımcıları da bir o kadar renkli oluyor.

Ortamı bilmeyenler ya da özlem gidermek isteyenler için deneyimlerimizi aktardığımız videoya göz atmayı unutma.

AaRON, KOSMOS, CLAIRE LAFFUT, ISLANDMAN, COMA…

Zorlu PSM’nin imzasını taşıyan etkinliğin sahne alacak isimleri duyuruldu. Liste uzun, sağ baştan sayıyoruz. Simon Buret ve Olivier Coursier’den oluşan Fransız pop rock müzik ikilisi AaRON, alternatif müzik sahnesinin son yıllarda öne çıkan isimlerinden biri olan Ah! Kosmos, ilk performansını 2018 yılındaki Sonar İstanbul’da sergileyen elektronika sanatçısı Cihangir Aslan, 2021 yılında yayınladığı Bleu albümünde yer alan ‘Vérité’ ve ‘Nudes’ isimli parçalarla dijital platformlarda yerini sağlamlaştıran, elektronik ve bas ağırlıklı olmasına rağmen oldukça rahatlatıcı şarkılara sahip Belçika’nın heyecan verici genç sesi Claire Laffut…

Daha bitmedi, devam! Dans müziğinin en çarpıcı özellikleri ile pop duyarlılığını birleştiren, kökleri Köln’ün efsanevi kulüp sahnesinden ilham alan coşkun ve synth-pop esintili ritim dolu parçaları ile melankolik Alman ikili COMA, huzur veren sesleriyle Leeds çkışlı alternatif müzik grubu Far Caspian, ‘Something New’ albümüyle müzik piyasasına iddialı bir geri dönüş yapan Belçikalı elektronik rock grubu Goose, geleneksel Anadolu müziği, Klasik Türk müziği, psikedelia, surf rock ve post-punk’ın zıtlıklarını fütürist yaklaşımıyla sürdüren Gaye Su Akyol, güncel elektronik müzik sahnesinin parlayan yıldızlarından Islandman, son zamanların en çok ses getiren darkwave, synth-pop grubu Jakuzi, İstanbul’da harmanladıkları taptaze saykodelik tınılarıyla Lalalar, rengarenk kişiliğini aktardığı parçalarıyla kısa sürede sadık bir hayran kitlesi oluşturan, lokal sahnemizin değerlerinden Nova Norda, dikkat çeken işleriyle Mikado ve Fransız elektronik müzik yapımcısı Vitalic.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Zorlu PSM (@zorlu_psm)’in paylaştığı bir gönderi

Setlerinde dinamizmi hedef alan ve janr sınırlandırması olmadan seçkilerini dinleyicilerle paylaşan Flü, özellikle plak çalan ve boogie, house ve hip-hop prodüksiyonlarıyla uğraşan, eklektik tarzda çalacağı ve kendi prodüksiyonlarından seçkileriyle Anıl Kırkyıldız, farklı kökenlerden gelen geniş bir müzik zevkini dinleyicilerle paylaşan Melis Köke, müzik hayatına çok küçük yaşlarda başlayan ve şimdilerde hem DJ’lik hem de prodüktörlük yaparak müzik hayatına devam eden Günce Acı, 1998’den bu yana New York ve Amsterdam sahnesinde downtempo’dan breakbeat’e, drum’n bass’ten hip-hop’a uzanan setleriyle sahnenin tozunu atan Style-ist ve Katıldığı 50’den fazla festivalle 12 seneden fazla bir süredir topladığı analog ve psychedelic sesleri festival aşkıyla yanıp tutuşanlarla buluşturmaya baş koyan AhmetJah festivalde olacak.

2021’in bitmesine çok az kalmışken, festival hatıralarına yenisini eklemek istersen, aşı kartını ya da PCR testini hazırla MIX’liyoruz!

Biletler için buraya tıkla.