Ahmet YATĞIN

Dijital platformlarda en çok dinleyen beş şehirden üçü Türkiye’den olan Belçikalı genç pop müzisyen Tanaë’yi hiç duydunuz mu? En son The Fire of Us şarkısının klibini yayınlayan genç pop müzisyenle şarkıları ve gelecekteki müzik kariyerine dair sohbet ettik.

ο Yakın zamanda  Talking to Myself ‘i yayınladınız. Nasıl hissediyorsunuz?

Geçekten iyi. Geçen yıl inanılmazdı. Albüm çıkaracağımda başıma gelenleri hayal bile edemezdim… Dinleyici çok sevdi. Festivallerde epey yer aldım, harikaydı.

ο Şarkılarınızı kliplendiriyorsunuz da. En son The Fire of Us yayınlandı. Klibin hikayesi nedir?

Klibi Maxime Lorrand yönetti. Tüm senaryo onun hayal gücünden çıkma. Klip, bir çiftin tartışmasının etrafında şekilleniyor. Maxime karanlık bir atmosfer ve ışık efektleri istedi. Sabaha kadar çekim yapıldı, harbiden çok zor ve soğuktu.

ο Türkiye’deki en sevilen parçanız Still Beatiful oldu. Bu şarkının sizin için bir hikayesi var mı?

Evet, benim için gerçekten özel bir parça. Şarkı beni büyüten, çok yakın olduğum dedem hakkında. Beni hiçbir zaman sahnede görme şansı olmadı ama sanırım bu şarkı ona saygı göstermenin bir yolu oldu benim için.

ο Spotify’da en çok dinleyen şehirler arasında İstanbul, İzmir ve Ankara. Buralar hakkında bilginiz var mı?

Bu çok güzel bir şey. Ancak cidden Türkiye hakkında pek şey bilmiyorum. Gerçekten ziyaret etmeyi çok istiyorum ülkenizi, çok güzel görünüyor.

ο Türkçe bir şarkı yayınlayacak mısınız?

Hiç sanmıyorum. O durumda çok kötü Türkçe konuşurum ve bu dilinize saygısızlık olur.

‘DOĞRUYLE YÜZLEŞMEYE ÇALIŞTIM’

ο Kiminle düet yapmak isterdiniz?

Ölüleri diriltebilseydim kesin Amy Winehouse olurdu. Onunla düet ve ardından harika bir parti yapardım. Günümüzdeyse Jorja Smith’le düet yapmak isterdim. O kızı çok seviyorum.

ο Teklinizin adını düşününce insanın kendine söylediği yalanlar aklıma geliyor. Siz ne dersiniz?

Pek bilmem. Sanırım kendime asla yalan söylemedim. Müziğe başladığımdan beri her zaman doğruyla yüzleşmeye çalıştım. Hatta adı bu yüzden Talking to Myself. Kafamı kuma gömmeden açıkça kendimle konuşmak istememin yansıması.

ο Dijital müzik platformlarındaki infografiklerinizi takip ediyor musunuz?

Hayır, bu işi dijital ekibime bıraktım, analiz etmiyorum. Onların yönlendirmesiyle ilerliyorum. Ben bu işin daha insani tarafındayım.

ο Müzik sektöründen beklentiniz nedir? Sıradaki planlarınız neler?

Özel bir beklentim yok. Beni nereye götürse o yolu izliyorum şimdilik. Şu aralar yeni albümümün şarkılarını kaydediyorum. Belçika’da konserlerim var…