Alternatif pop ikilisi Soft Analog, 20 Ekim tarihinde dinleyicisiyle buluşturacakları Dans İllüzyon adlı ilk konsept albümleri öncesi, projenin son single çalışması Beni Saran Bi’ Boşluk’u yayınladı.

Parçanın söz ve müzikleri ikilinin ortak imzasını taşıyor. Albümün açılan beşinci single’ı Beni Saran Bi’ Boşluk, daha önce yayımlanan Tuzak, Tanıdık Bir Koku, İstila ve KAÇ‘ın ardından albüme dair dinleyicileri heyecanlandıracak birçok sürpriz ve ipucunu beraberinde getiriyor. Synthwave, disco, dream pop ve rock türlerini barındıran ve toplam 11 şarkıdan oluşacak Dans İllüzyon, bilim kurgu öğeleri ve metaforlar ile ön plana çıkıyor. Oluşturdukları dünyayı dinleyicileri ile paylaşırken konsept işler üretmeye özen gösteren Soft Analog, Dans İllüzyon albümünde toplumsal yabancılaşma ve değişim ile kilit rol oynayan bir farkındalık evreni kurguluyor.

Soft Analog yakında çıkacak olan debut albümlerinden son single, Beni Saran Bi’ Boşluk hakkında şu açıklamayı yapıyor; “Şarkı, albümün hikayesinde yalnızlık ve yabancılaşma duygularının dorukta olduğu bir bölümü yansıtmakta. Ayrıca, melankolik bir ambiyansa sahip olan şarkı, indie pop türünün tınılarıyla dinleyiciyi yavaşça dans edeceği duygusal bir atmosferin içine alıyor. Hem üzgün hem de hislerin yüksek olduğu bu parça iki kısma sahip, ilk kısmı (Beni Saran Bi’ Boşluk) single olarak yayınlayan grup, şarkının ikinci kısmını albümün içinde çıkış tarihine kadar merak yaratan bir şekilde bekletmekte.”