Tek bir tarza sahip olmak istemeyen, kendilerini durmadan ileriye taşıyacak sound’lar arayan Sepya’ya grubun hikayesini ve gelecek projelerini sorduk.

❏ 2016’da kurulan bir grup olarak hâlâ oturmayan şeyler var mı? Kendinizi tamamlanmış hissediyor musunuz?
2016’da yola çıktığımızda ben, Mert ve Filip 3 kişiydik. Sepya’nın kök kadrosu Burak (Klavye) ve Ozan’ın (Gitar-Synthesizer) da gruba dahil olmasıyla tamamlandı. Teklilerimizde ve önümüzdeki yıl yayınlamayı planladığımız albümümüzde bu 5 kişinin oluşturduğu Sepya’nın oturmuş sound’unu tam anlamıyla duyabileceksiniz.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Sepya (@sepyaistanbul)’in paylaştığı bir gönderi ()

 ❏ Sony bünyesi altında müzik yapmak sizin için ne ifade ediyor?
İkinci teklimiz Kadıköy Rıhtımı‘nı Sony etiketiyle yayınlama fırsatı bulduğumuz için kendimizi şanslı hissediyoruz. Gerçekten alternatif müziğe destek veren, sanatçıyla iletişim anlamında çok nazik ve düşünceli olan bir şirket.

❏ Indie r

ock tınıları hakim parçalarınızda. Daha da elektronik-pop sound’lara gitmeyi düşünüyor musunuz?
Indie rock ve alt türleri grupça en sevdiğimiz tarz diyebiliriz. Bundan sonraki işlerimizde daha elektronik bir portföy ortaya koyacağız. Daha fazla elektronik ritimleri ve alışılmışın dışında melodileri duymaya hazır olun deriz.

❏ Hayaliniz kült bir grup olmak. Türkiye’de kült grup sizce ne demek?
Bizim kült grup olmak istemekle bahsettiğimiz şey yeni bir yol açmak. Kendi çizgisinde devamlı üreten ve kendini yenileyen, farklı konsept ve kareografilerde sahneleri olan bir Sepya olmak istiyoruz.

❏ Bundan sonraki hayalleriniz neler?
Daha fazla şarkımızı dinleyicilerle buluşturmak istiyoruz. Bu yıl içerisinde yayınlayacağımız teklilerimiz olacak. Önümüzdeki yıl da en büyük hayallerimizden birini gerçekleştirmeyi, albüm çıkarmayı umut ediyoruz. En büyük hayallerimizden biri Türk müziğinde yeni bir yol açabilmek.

Published On: 2 Temmuz 2019Categories: Pano, RöportajTags: , , ,