Katlanabilir telefonlar tanıtılırken bir diğer yandan markalar uzun soluklu serilerinde yeni modeller çıkarmaya devam ediyor. Onlardan biri de Samsung‘un 10 yıldır devam ettirdiği s serisi. Marka yeni modeli Galaxy S10’u Volkswagen Arena’da düzenlediği özel bir gecede tanıttı. Özel gece diyoruz keza Mor ve Ötesi Senfonik projesi ile sahnedeydi. Gecede fotoğrafçı Tamer Yılmaz’ın İstanbul sokaklarında Samsung Galaxy S10+ ile çektiği Çağla Şıkel fotoğraflarını gösterdi.

https://www.youtube.com/watch?v=ZCfgkIyD9g0

Tamer yılmaz “Profosyonel bir fotoğrafçı olarak uzun zamandır Samsung Galaxy kullanıyorum. Her modelde kamera yeteneklerini bir adım öteye taşımaları çok etkileyici. Galaxy S10’un yeni kamera teknolojisi ve geliştirilmiş zekâ özelliği, kullanıcılara efsanevi fotoğraf ve videolar yaratma olanağı sunuyor. Çağla ile beraber gerçekleştirdiğimiz fotoğraf çekimi nerdeyse profesyonel bir deneyim yaşadığımızı söyleyebilirim. Özellikle Galaxy S10+’ın arkada 3, önde 2, toplam 5 kamerası ile yanınızda tam 5 farklı lens taşıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz” dedi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Samsung Türkiye (@samsungturkiye)’in paylaştığı bir gönderi ()

KAMERA ÖZELLİKLERİ

  • Galaxy S10’un ana kamerası 12 Megapiksel çözünürlüğünde. Bu geniş açılı kameranın diyaframı f/1.5 ile f/2.4 arasında değişebiliyor.
  • Bu ana kameraya 12 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.4 diyaframa sahip OIS’li bir telefoto kamera ve 16 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.2 diyaframa sahip ultra geniş açılı kamera eşlik ediyor.
  • Galaxy S10 ile 2x optik yakınlaştırma ve 10x’e kadar dijital yakınlaştırma imkanı sunuluyor. Cihazın ön tarafında ise 10 Megapiksel çözünürlüğünde olan, 80 derece görüş açısına ve f/1.9 diyaframa sahip bir kamera yer alıyor.
  • 123 derece görüş alanı sunan Ultra-Geniş Açılı lensi ile insan gözünün açısına yakın bir açı sunan akıllı telefon bu sayede S serisinde bir ilke imza atıyor. Yani arka kamera ile oldukça geniş açılı fotoğraflar çekebiliyorsunuz.
  • Bunun yanı sıra sektörde bir ilke imza atan Galaxy S10 arka kamerası ile HDR10+ kalitesinde video kayıt yapma imkanını sağlıyor. Exynos 9820’de yer alan NPU sayesinde akıllı kamera özellikleri çok daha hassas çalışıyor.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Samsung Türkiye (@samsungturkiye)’in paylaştığı bir gönderi ()

Published On: 15 Mart 2019Categories: TeknolojiTags: , ,