2007 yılından bu yana bağımsız plak dükkanlarının bir araya gelerek o güne özel plak baskıları ve kayıtları koleksiyonerlere sunduğu Record Store Day, bu sene de müzik tutkunlarının Beyoğlu’ndaki buluşma noktası Kontra Plak’ta özel bir etkinlikle kutlanıyor. 20 Nisan’da gerçekleşecek ve yerli müzik sahnesinden altı müzisyen/grubun canlı performanslarıyla renklenecek etkinliğe katılım ücretsiz.

Record Store Day, 2007 yılında bağımsız plak dükkanlarının bir araya gelip, plak kültürünü yaygınlaştırma düşüncesiyle ortaya attıkları bir fikirden yola çıkıyor ve her yıl nisan ayının üçüncü cumartesi günü Amerika ve Avrupa’daki bağımsız plak dükkanlarının katılımıyla kutlanıyor.

Bu özel günde, bağımsız plak dükkanlarında müzisyenler dinleyicileri ile bir araya geliyor, bugüne özel olarak yayınlanmış plaklar satışa sunuluyor, müzisyenler minik performanslar sergiliyor ve dinleyicileri ile sohbet etme imkanı buluyor.

2012 yılında açıldığından bu yana her yıl Record Store Day etkinliklerine ev sahipliği yapan ve aralarında İlhan Erşahin, Ceylan Ertem, Cem Yıldız, Cingi, Alpman, Barış K., In Hoodies, Palmiyeler, The Away Days, Da Poet, Kamufle, Kim Ki O, Nilipek, Astrofella, Hey! Douglas, Congulus, The Kites, Ductape, Taner Öngür gibi isimlerin de bulunduğu pek çok değerli müzisyeni mütevazı sahnesinde müzikseverlerle buluşturan Kontra Plak bu özel günü 20 Nisan Cumartesi tarihinde yerli müzik sahnesinden altı farklı ismin canlı performansından ve özel bir DJ setten oluşan zengin bir içerikle birlikte müzikseverlerin de katılımıyla kutlamaya hazırlanıyor.

Red Bull Music ve Zorlu PSM’nin katkıları ve Soul Engineers’ın teknik desteği ile Kontra Plak’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan canlı performanslar 20 Nisan Cumartesi günü saat 15.00 itibariyle başlayıp tüm güne yayılacak.

Bu özel etkinliği canlı performanslara eşlik ederek ve plakların arasında tüm günü müziğe doyarak geçirmek isteyenleri bekleyen programsa şöyle:

Program:

15.00 PUCK 

15.45 GOSS 

16.30 ARMAGEDDON TURK plays Anadolu Lofi 

17.30 TUZLA 

18.30 BALİNA 

19.30 KANA KANA 

20.30 GÜNCE ACI