PNAU ve Empire of the Sun, AEIOU adlı müzikal eserde ilk kez bir araya geldi. Empire Of The Sun’dan Luke Steele’in sesini PNAU’nun kendine özgü dans pisti sound’uyla bir araya getiren AEIOU, Empire of the Sun’ın yedi yıl sonra yayınladığı ilk yeni müzik ve PNAU’nun 2024’ün başlarında yayınlanacak altıncı stüdyo albümü Hyperbolic‘i duyurmasıyla birlikte yayınlandı.

PNAU (Nick Littlemore, Peter Mayes, Sam Littlemore) ve Empire of the Sun (Nick Littlemore, Luke Steele) Nick Littlemore’un birçok sanatsal girişiminden ikisi olarak yıllardır bir arada var olmalarına rağmen daha önce hiç resmi olarak bir araya gelmemişlerdi. Nick Littlemore bu fantastik iş birliğini hayata geçirmek için neden şuanın mükemmel bir zaman olduğunu şöyle açıklıyor: “Bu bizim için rüya gibi bir kayıt. Sesli harflerden oluşan bir şarkı fikri uzun süre önce aklımıza gelmişti ama şimdiye kadar hiç bir araya gelmemişti. Görünen o ki beklediğimize değdi. Ve nihayet Empire of the Sun ile harika bir iş birliği sunuyoruz! Eşi benzeri olmayan bir ses, bırakın sizi dans pistine götürsün.”

Empire of the Sun’dan Luke Steele ise şunları ekliyor: “Bu şarkı içimizdeki cennet bahçesinin dünya tarafından bozulmasına izin vermemekle ilgili.”