İsveç’te doğan ve yaşayan Peter Sandberg, neo-klasik ve elektronik multi enstrümanist bir müzisyen ve bestecidir. Ayrıca televizyon yapımlarına yaptığı müziklerle de biliniyor. Discovery , Netflix, Volvo ve Tesla gibi büyük markaların televizyon ve reklam müzikleri yaratan uluslararası bir üne sahip olan bir besteci. Dünya Piyano Günü’nde İstanbul’da konser verecek.

İsveç’in muazzam ve huzur dolu doğası bir tarafta, karmaşık ve yorucu modern yaşamı bir tarafta… Tam ortada ise bu iki unsurdan ilhamını alan Peter Sandberg var.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Peter Sandberg (@petersandberg_)’in paylaştığı bir gönderi ()

Hâl böyle olunca, açık zihni ve yetenekli elleriyle ürettiği müziği; alabildiğine samimi, yeri geldiğinde sımsıcak, yeri geldiğinde ise kış rüzgârları kadar serin. Her hâlükârda hafifletici ve zihni besleyici… Hislerini tüm açıklığıyla notalara döküyor; neo-klasik müziği, zaman zaman cazı, kimi zaman ise elektronik altyapıları kendisine mesken ediniyor. Başrolde piyano var; gitarlar, yaylılar ve synthesizer’lar ise yardımcı oyuncu olarak mesaide. İki albümü ‘Balm’ ve ‘Jane, Forever’la, özellikle de “Remove The Complexities” ve “Balm” gibi şarkılarla Spotify’da 150 milyondan fazla dinlenmiş durumda. Netflix, Volvo ve Tesla gibi dünya markalarının reklamları için hazırladığı müziklerle, televizyon ve reklamcılık sektöründe de ismini duyurdu. Sırada bu yıl içinde yayımlayacağı, aynı adlı ilk teklisi ve ikinci tekli ‘Deep’i dinleyicileriyle paylaştığı yeni albümü ‘Motion’ var. Öncesinde ise Salon’da İskandinav usulü bir müzik ziyafeti var.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Peter Sandberg (@petersandberg_)’in paylaştığı bir gönderi ()

Sandberg 29 Mart’ta Salon İKSV‘de sahne alacak. Öncesinde yeni albümüne kulak verelim.