Rengarenk giyinen, hamakta salınarak sahneyi kesen, sahne önünde kamp kuran, sevgilisini omuzlarda taşımaya hazırlanan, şehir yorgunluğundan müzikle uzaklaşmak isteyen festivalci arkadaşlar hazırlanın, One Love Festival geri dönüyor!

Her şey 2002 yazında iki günlük bir konser dizisiyle başladı. Başta adı One Love in İstanbul olan etkinliğin programındaki headline isimler Gotan Project, Manu Chao idi. O gün birkaç bin kişiyi ağırlayan etkinlik, Türkiye’nin en uzun soluklu şehir festivalerinden birine dönüştü ve bugüne kadar 220 binden fazla müzikseveri ağırladı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

One Love Festival (@oneloveistanbul)’in paylaştığı bir gönderi ()

Pozitif organizasyonu ile düzenlenen festival, her yıl dünyadan ve Türkiye’den müziğin önemli isimlerini ülkemize getirdi. Küçük bir flashback; Morrissey, Pulp, Suede, Editors, Roisin Murphy, James Blake, Moderat, The Chemical Brothers, Moby, Peter Gabriel, Manu Chao, Beastie Boys, Manic Street Preachers, Röyksopp, Julian Casablancas + The Voidz, Wild Beasts, M83, Everything Everything, Basement Jaxx’in de bulunduğu 100’den fazla grup ve 1.600’den fazla sanatçıyla buluşturdu. Ayrıca festival 2011 yılından bu yana Avrupa’nın festival birliği “Yourope” üyesi.

Elektronik, reggea, rock, art pop, pop, rap gibi müziğin birçok türüne ev sahipliği yapan One Love Festival, etkinlik ve müzik dışı etkinlik alanlarıyla misafirlerine alternatifler sunuyor. Bu yıl 20 Temmuz’da Parkorman ve Volkswagen Arena’da 15’incisi gerçekleşecek festivalin hazırlıkları devam ediyor, line up’ını merakla bekliyoruz. Detayları oneloveistanbul.com adresinden takip edebilirsiniz. Biletler Biletix’te!

100
One Love Festival’de 100’ün üzerinde müzisyen sahne aldı.

20 Temmuz
15. One Love Festival 20 Temmuz’da Parkorman ve Volkswagen Arena’da!
Parkorman 12:00-23:59, Volkswagen Arena ise 23:30-06:00 saatlerinde açık olacak.