Back on Stage olarak, 2 Kasım Salı akşamı Maximum UNIQ Hall’de gerçekleşen ‘Metin Akpınar ile Muhabbet’ prömiyerindeydik!

Selçuk Metin yönetmenliğinde ve Zeynep Miraç moderatörlüğünde gerçekleşen 2 perdelik etkinlik, toplam 120 dakika sürdü.

30 yıl sonra yeniden sahnede izleyicisiyle buluşan usta oyuncu Metin Akpınar, “Dün akşam neredeydin?” sorusuna gururla; “Metin Akpınar ile sohbet muhabbette!” yanıtını vermemizi sağladı. Aynı zamanda Akpınar’ın 81’inci yaş gününün kutlandığı gecede izleyiciler arasında; Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan, Ali Sunal, Murat Abbas, Yekta Kopan, Emel Müftüoğlu, Şevval Sam, İbrahim Büyükak, Gazapizm, Birce Akalay ve Saba Tümer gibi isimler de yer aldı.

Zeynep Miraç’ın sorularıyla birlikte seyircilerin de söz alıp soru sorabildiği gecede usta oyuncu ile mizahtan siyasete, müzikten yemeğe her şeyi uzun uzun konuştuk. Devekuşu Kabare’den birkaç skeçin görüntülerini izlerken bir yandan da Metin Akpınar, Zeki Alasya ile olan sahne anılarını ve dostluklarını uzun uzun anlattı. Emel Müftüoğlu’nun “Zeki Alasya ile en büyük tartışmanız neydi?” sorusu üzerine Zeki Alasya ile hayatları boyunca hiç tartışmadıklarını söyleyen Akpınar, ayrı görüşleri olsa dahi birbirlerine karşı her zaman saygı içerisinde olduklarını söylerken, aynı zamanda “Metin – Zeki” ikilisinin evliliklere bile örnek olabileceğini dile getirdi.

 Biliyorsunuz, Metin Akpınar’ın rakı sofraları oldukça meşhur. Konuyla ilgili birçok soru gelince de bir sürü de anı gün yüzüne çıktı. Bir oyun sonrasında tam 3.5 gün boyunca sofrayı kaldırmadığını söyleyen Akpınar, seyircilerden gelen “Rakı buzlu mu içilir buzsuz mu?” sorusuna “Buzsuz içilir” cevabını vererek rakı içiminin püf noktasını da vermiş oldu.

Barış Dinçel’in tasarımıyla kurulan sahne dekorunda Metin Akpınar’ın oynamış olduğu bazı oyunlardaki kostümleri ve aksesuarları da gördük. Bu kostümleri sergilemek için bir müze açma planı olduğunu söyleyen Akpınar, aynı zamanda bu müzede Zeki Alasya, Haldun Taner gibi ustaların hologramlarının gezmesini de istediğini belirtti.

Tam iki saat boyunca tüm samimiyeti ve içtenliğiyle deneyimlerini, anılarını izleyicisiyle paylaşan Akpınar, hepimize unutulmaz bir anı bıraktı. Bir kez daha buradan söylemek istiyoruz; İyi ki doğdun Metin Akpınar!

 

9 Kasım’da Maximum UNIQ Hall’de gerçekleşecek gösterime buradan bilet alabilirsiniz.