Türkiye’nin en büyük elektronik müzik festivallerinden Big Burn Istanbul’un kış serisi Big Burn Nights, 8 Şubat Cuma gecesi Alman DJ ve Prodüktör Marc Romboy’u RX İstanbul’da ağırlayacak.
 90’lı yıllardan bu yana tekno ve house müzik sahnesinin en önemli figürlerinden Alman DJ/prodüktör Marc Romboy, 8 Şubat’ta sezonun üçüncü #BigBurnNights etkinliğinde RX İstanbul’da gerçekleşecek.

Berghain, Panorama Bar’dan fabriclondon’a dünyanın en prestijli kulüp ve festivallerinde dans pistini hareketlendiren Marc Romboy, henüz 10 yaşındayken arkadaşlarının evinde ilk DJ’lik deneyimlerini gerçekleştirdi. 80’li yıllarda Detroit ve Chicago House’tan etkilenen Romboy, 1994 yılında Le Petit Prince adında ilk plak şirketini kurdu ve şirket kısa sürede Almanya’nın en önemli underground plak şirketlerinden biri haline geldi.

2000’e kadar Microwave Prince, Emmanuel Top, Thomas P. Heckmann (OFFICIAL) ve Phuture gibi isimlerin kayıtlarını yayınlayan Romboy, 2004 yılında ikinci plak şirketi Systematic Recordings’i kurdu.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Marc Romboy (@marcromboy)’in paylaştığı bir gönderi ()

Systematic’ten 2006’da yayınladığı ilk solo albümü Gemini ve ardından 2008’deki ikinci solo albümü Contrast ile başarısını müzikal anlamda da katlayan sanatçı, John Dahlbäck, Abysm, Blake Baxter, Robert Owens, Stephan Bodzin, Gui Boratto, Spirit Catcher ve Dusty Kid gibi isimlerin kayıtlarını da Systematic ile dinleyicilerle buluşturuyor.

 Teknodan krautrock’a italo diskodan house’a pek çok janraya yer veren müzisyenin bu konserini kaçırmayın. Hatta şimdiden ısınma turlarına başlayabilirsiniz!


Bilet için tıklayın!