Mantardan kulaklık
Fin dizayn ekibi Aivan’ın yeni kulaklığı, çevreci ürün tanımını değiştirecek gibi. Doğanın sunduğu sağlam malzemeleri teknolojide kullanmayı hedefleyen markanın çıkış ürünü mantar, biyoplastik ve diğer materyalleri birleştirerek üretilen bir kulaklık. Henüz konsept aşamasında olsa da, heyecanlanmaya değer. Takipteyiz!

A serisi genişliyor
Magico yeni iki yönlü loudspeaker’ını duyurdu, A1. Cihaz ASUB isimli güçlü bir subwoofer sistemine de sahip, düşük bas aralıklarında da performanstan ödün vermiyor. 550W gücündeki amfisi ve 28mm berilyum tweeterıyla dikkat çeken cihazın fiyatı ise henüz belli değil.

Şıkır şıkır B&O
Bang&Olufsen Beoplay H4 , iyi ses kalitesini şık tasarımla birleştiren kulaklıklardan. Kulak pedleri ve kafa üstü bandında yumuşak bir malzeme kullanılırken ürünün geri kalan kısımlarında paslanmaz çelik ve alüminyum kullanılarak sağlamlığa özen gösterilmiş. Bir de farklı renk opsiyonlarıyla her kıyafet kombinasyonuna uygun…

Lexicon’un dönüşü
Samsung, Lexicon’u premium bir ses ekipmanı markası haline getireceğini söylemişti zaten. B&O’nun BeoLab 90’ına net bir rakip çıkararak sözünü tutuyor. Lexicon’un SL-1’i, rakibi gibi çok sayıda drive kullanıyor, tam 33 tane. Ayrıca birden fazla onboard amfisi de var, her birine 650W enerji de sağlayabiliyor. Canavarın fiyatıysa kırk bin pound civarında.

Hegel’in Robin Hood’u
Norveçli elektronikçi Hegel Audio H360 entegre amfisine yeni bir muadil ürettiğini duyurdu, H390. 250W’luk amfi onboard DAC’i, dijital ve analog girişi desteklenmesi gibi özellikleriyle göz dolduran cihaza ‘Robin Hood’ denmesinin sebebiyse şu, markanın ‘high-end’ ürünü H590’ın özelliklerini alıp ‘fakirlere’ vermesi…

E3’ün en önemli parçası
E3, oyun severlerin buluştuğu en büyük etkinliklerden biri ve yıllardır ilgiyle takip ediliyor. Bizce bu yılın en önemli parçası bir oyun değil retro bir güzellik, Atari Videomusic system. VMS, müziği görselleştirmenin öncüsü, teknik olarak iTunes Visualiser’ın atası da sayılabilir. Cihazın önündeki düğmelerle görüntüde değişiklikler de sağlanabiliyor. 1977’de satışa sunulan cihaz, döneminde Saykedelik’in çok sevilmesine rağmen pek tutmamış olsa da gönüllerdeki yeri ayrı.