Dünyaca ünlü kozmetik markası Maybelline New York, Türkiye’de yepyeni iş birliği ile karşımızda. Müzik dünyasına kapılarını açan Maybelline New York, Make Up Your Mix kampanyası ile popüler müzisyen Edis ile bir araya geldi.

“Ritmini bul, tarzını yakala” diyerek, müzik ve makyajı bir araya getiren marka, Edis’in üç farklı hit şarkısı; Arıyorum, Yalancı ve Dudak ile üç farklı makyaj tarzını yansıtıyor. Markanın yeni lokal marka yüzü olan Edis, Mandarin Oriental Bosphorus’ta gerçekleşen lansman partisinde duygularını şu sözlerle ifade etti: “Ekip olarak çok iyi bir çıkardığımıza inanıyorum. Maybelline New York ile beraber şahane bir reklam filmi çektik. Müziğin reklamla birleştiği bir proje oldu. Farklı müzik tarzlarının birleştirdiği, aynı zamanda farklı görünümlerle kendilerini ifade etmek isteyen insanların adresi olacak bir reklam filmi oldu.”

Edis, sahne şovlarının yanı sıra bu iş birliği ile de çok konuşulacağa benziyor!

Dünya üzerinde birçok ünlü erkek isim kozmetik markalarının yüzü oldu

Dünyanın geri kalanına baktığımızda müzik, sinema ve spor dünyasından birçok ünlü erkek isim gerek başka kozmetik markalarının gerekse kendi markalarının reklam yüzü oldu. Dünyaca ünlü oyuncu Brad Pitt, kendi kurmuş olduğu Le Domaine isimli cinsiyetsiz bir cilt bakım markasının yüzü olurken; ünlü rapçi Lil Nas X, cinsiyet kalıplarını yıkmak amacıyla Yves Saint-Laurent Beauté markasının Amerika marka elçisi oldu.

İngiliz kozmetik endüstrisinin popüler markalarından Rimmel, geçtiğimiz sene ilk kez erkek bir ünlüyü marka elçisi yaptı ve olimpiyat şampiyonu İngiliz atlayıcı Tom Daley ile iş birliği gerçekleştirdi. Müzisyen Harry Styles da kendi markasının yüzü olanlardan. Styles, Pleasing adını verdiği markası ile ojeden yüz serumlarına, dudak nemlendiricilerinden far paletlerine kadar birçok makyaj malzemesini piyasaya sürdü.

Doğrusu bize soracak olursanız tüm bu iş birliklerini canı gönülden kutluyoruz ve devamının gelmesini heyecanla bekliyoruz!