CAZ
Brian Charette & Melanie Scholtz Quartet, Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında 21 Mart, 21.30’da Nardis Jazz Club sahnesinde olacak.
➡ Efsane gitar virtüözü Yavuz Akyazıcı, Trio projesiyle 27 Mart, 21.30’da Nardis Jazz Club sahnesinde olacak. Kendisini sahnede izlemek ayrı bir zevk!

Sofi Tukker muzik grubu
Sofi Tukker

DANS POP
➡ 2016’da geleceklerdi ancak aksilik oldu gelemediler. Şimdi kariyerlerinin zirve döneminde geliyorlar! Drinkee ile son zamanların en popüler danspop hitine imza atan New Yorklu dans pop ikilisi Sofi Tukker 30 Mart, 21.30’da Zorlu PSM‘de sahne alacak. Dans için ayakkabılarınızı hazırlayın.

 

 

ELEKTRONİK
➡ Sónar Istanbul öncesinde ısınma konseri! Elektronik müzik çatısı altında house, bassline, UK garage ve grime türlerinin buluşturan Flava D 2 Mart, 23.30’da Zorlu PSM Studio’da.
Minimüzikhol 10’uncu senesine özel bir parti düzenliyor. Berlinli elektronik müzisyenler Mimi Love, Sascha Cawa, Kotelett & Zadak ve Jake the Rapper‘ın sahne alacağı etkinlik 2 Mart, 23.00’te Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde.

Britta Arnold
Britta Arnold

➡ Dünya Kadınlar Günü’ne özel dans dolu bir etkinlik. Partymag Presents: And God Created Woman kapsamında Britta Arnold, Deer Jade, Carlita, Elif, İrem&Sevil Soylu‘nun sahne alacağı etkinlik 8 Mart, 22.00’de Grand Pera-Cercle d’ Orient sahnesinde başlayacak.
➡ Hollandalı ikili Harm Coolen ve Merijn Scholte Albers’in elektronik müzik projesi Weval, 14-15 Mart’ta Babylon sahnesinde olacak. Geçen ay The Weight teklisini çıkaran Weval’in canlı performanslarındaki doğaçlamaları kaçıran üzülür!

Steve Aoki
Steve Aoki

➡ Dünyanın en önemli DJ’leri arasında gösterilen, house elektronik türünün en iyilerinden Steve Aoki, King ile İstanbul’a geliyor. O artık yalnızca bir müzisyen değil, bir popüler kültür ikonu! Canlı sahnesini görmeden olmaz! Aoki 16 Mart’ta Volkswagen Arena’da. Kapı 21.00’de açılıyor. Gecenin diğer isimleri Burak Yeter ve Emrah İş.

ETNİK
İstanbul Karnavalı: Baklahorani başlıklı konserde Solon Lekkas, Kyriakos Gkouventas, Vasileios Kasouras, Paschalidis ve Stelyo Berber’i bir araya gelecek. Pera Müzesi‘nde gerçekleşecek konserin tarihi 1 Mart, saat 20.00.

Anna RF
Anna RF

Sahra Çölü‘nde bir araya gelen Anna RF, kabak kemane, klarnet, def ve klasik gitarla üretilebilecek en tanıdık, bir o kadar da kucaklayıcı sesleri üretiyorlar. Elektronik, etnik ve reggae grubu Anna RF 9 Mart, 22.30’da Salon İKSV‘de.

 

Müzisyen Selami Şahin
Selami Şahin

FÜZYON CAZ
➡ Bu kategorinin altında bir ‘baba’ etkinlik. Arabeskle caz müziği buluşturan Selami Şahin, SemiJazz projesiyle 6 Mart, 22.30’da Moda Kayıkhane’de sahne alacak. Bunlar özlediğimiz projeler…
➡ Finlandiya’nın efsaneleşmiş müzisyenlerinden; tuşlu çalgılar, gitar, flüt ve saksafon virtüözü Sakari Kukko, Senegalli müzisyenlerle bir araya gelerek oluşturduğu yeni projesi Sakari Kukko Afro Chamber ile 6 Mart, 20.00’de Akbank Sanat’ta.
➡ Instagram’ından hayranlarına İstanbul’a geldiğini duyuran Alex Skolnick 14 Mart, 21.30’da Zorlu PSM’de olacak. Müzisyen, Matt Zebroski ve Nathan Peck’in hard rock ve heavy metal klasiklerini, caz formunda yeniden yorumladıkları projeleri Alex Skolnick Trio ile sahnede olacak. Bu anlara şahit olmalı!

Asgeir Trausti
Asgeir

INDIE ELEKTRONİK
➡ 2012’de ilk albümüyle İzlanda’da tek gecede listeleri altüst etti. İzlanda nüfusuna göre on İzlandalı’dan birinin evinde Ásgeir’in albümü olduğu matematiksel bir gerçek! Geçen ay Back on Stage‘e konuşan Ásgeir 2 Mart, 22.30’da Salon İKSV’de.

 

Şarkıcı, şarkı yazarı Charlie Wonston
Charlie Wonston

INDIE POP
Indie pop ve folk sound’u, gitarına eşlik eden güçlü vokaliyle, soul ve caz tınılarını harmanlayan İngiliz besteci ve söz yazarı Charlie Winston, 7 Mart, 21.30’da Babylon’da.
➡ Londra çıkışlı Türk asıllı yetenek Nilüfer Yanya ile, müziğinin gücünü Güneş’ten alan Güneşin Kadınları serisi kapsamında, 28 Mart, 21.30’da Babylon sahnesinde olacak. Yanya, geçen ay Heavyweight Champion of the Year teklisini paylaştı. Kim bilir yeni albümden birkaç parça da seslendirir.

KLASİK
➡ Türkiye turnesinde konser salonlarını dolduran Evgeny Grinko yeniden İstanbul’da. Artık bizden biri sayılan piyanistin konserleri şöyle: 1 Mart Gaziantep, 2 Mart Adana, 3 Mart Kayseri, 4 Mart Ankara, 5 Mart İstanbul…
➡ Geçen ay Deep adlı teklisini yayımlayan multienstrümantalist, neo-klasik müzik bestecisi ve prodüktör Peter Sandberg, albümü öncesi 29 Mart, 21.30’da Salon İKSV’de sahne alacak.

LATİN
➡ Biraz müzik biraz hatıra… Ayhan Sicimoğlu konserlerinin onun deyişiyle “Hastasıyız!” Sicimoğlu, Latin All Stars ile 10 Mart, 20.30’da İzmir Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda. Bu fantastik konseri bir kenara yazın.

Razor music
Razor

METAL
➡ %100 Metal katkılarıyla gerçekleşen Laneth Bir Gece’nin üçüncüsü 8 Mart, 20.30’da IF Performance Hall Beşiktaş’ta gerçekleşecek. Gecenin isimlerini sayıyoruz: The Climb, Objektif, Cultus, Pagan, Razor ve after party’de elbette DJ Nikki Wild.

 

 

 

 

şarkıcı Fatma Turgut
Fatma Turgut

POP ROCK
➡ Solo kariyerinde ışık hızında ilerleyen Fatma Turgut, sahnelerden sahnelere koşuyor. Turgut’u dinlemek isteyenler 29 Mart, 22.30’da Moda Kayıkhane‘de olsun.

RAP
➡ Türkçe rap camiasının öncü isimlerinden Norm Ender, 3 Mart, 20.30’da Antalya Holly Stone Performance Hall sahnesinde sevilen şarkılarını seslendirecek.
➡ Enstrümantal yeteneklerini sosyal medyada paylaşan ve yeni sound’larla karşımıza çıkmasını beklediğimiz Ezhel 9 Mart, 22.30’da Jolly Joker Vadistanbul’da.
➡ Yeni albümü AV ile yeni sound’larla karşımıza çıkan Allame, albümünün ilk konserini 27 Mart, 21.00’de Jolly Joker Beyoğlu’nda verecek.

REGGEA
➡ Roots reggae, dub, reggae fusion, reggae revival türleri arasında gezinen Bosphoroots, kasım sonunda yayınladığı yeni teklisi Başka Sokak sonrasında 30 Mart, 21.00’de Nayah sahnesinde.

ROCK
Athena popüler ve hareketli şarkılarıyla sahnelerini coşturmaya devam ediyor. Grup, 9 Mart 22.00’da Beyrut Performans sahnesinde olacak. Zıplamaya ve eğlenmeye devam!
Teoman‘ın eski şarkılarını yeni versiyonlarla seslendirdiği albümlerinin konserleri devam ediyor. Müzisyen 15 Mart, 21.30’da Zorlu PSM’de.
Şebnem Ferah‘ın rock müzikteki başarısını saymakla bitmez. Son zamanlardaki konserleri fazla ‘ateşli’ olsa da izlemesi hâlâ çok güzel. Ferah 16 Mart, 22.00’de Jolly Joker Bursa’da sahne alacak.
➡ Eğlenceli ve coşkulu sahne performanslarıyla tanınan ve 2000’lerin başından bu yana gençlerin sevgilisi haline gelen Duman, 22 Mart saat 21.30’da Ankara Milyon Performance’ta sahne alacak.

Müzik grubu Wooden Shjips
Wooden Shjips

SAYKEDELİK ROCK
Erik ‘Ripley’ Johnson’ın vokal ve gitarları, Dusty Jermier’in bası, Nash Whalen’in klavyesi ve Omar Ahsanuddin’in davullarıyla saykedelik bir rüya takımı Wooden Shjips, Berlin’den kiraladıkları bir karavanla Avrupa’yı turluyor. Arabaları 16 Mart, 22.30’da Salon İKSV’nin önünde olacak!