Birçok enstrümanistin farklı markalarla yaptığı iş birliklerinden özel enstrüman serileri ya da tasarım ürünleri piyasaya sunulur. Türkiye’de bu, moda endüstrisini saymazsak pek yapılmıyor. Ara ara merch ürünler hakkında taleplerimizi sektörden insanlara duyursak da ya hayran kitlesinin eskisi gibi koleksiyoner ruhu olmadığını  ya da gereksiz bütçe olarak gördüğü için girişmediğini söylüyorlar. Nihayet önümüzde bir örnek olacak. Bu ay davulcu Kerem Sedef, Promark’la iş birliği yaparak imzasını taşıyan bagetleri piyasaya sundu.

Sedef, “Kendi imzasını taşıyan bagetler pek çok davulcunun hayalidir. Promark benim davula ilk başladığım yıllardan beri hayranı olduğum ve son beş yıldır beraber çalışma fırsatı bulduğum, dünyanın en büyük baget markası. Onlarla çalışmak ve beni desteklemeleri başlı başına gurur vericiyken, ilk defa bir Türk davulcunun imzalı serisini çıkarmaları bambaşka bir mutluluk. Bu noktada 4C Müzik’in de desteği büyük” diyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Kerem Sedef (@keremsedef)’in paylaştığı bir gönderi ()

Piyasaya sunulan bagetlerin teknik özelliklerini hafif ve kontrollü olarak tanımayan davulcu, “Ben hep biraz kalın ve ağır bagetler sevmişimdir. Davulcular zillerinden full performans alabilecek. 5B’den biraz kalın ama ağırlığını hissetmeyecekleri, kontrollü ve içlerindeki ritmi en iyi şekilde ortaya çıkarabilecekleri bir baget” diye anlatıyor. Sedef imzalı ürünlerinin yelpazesini genişletmeyi hatta enstrümanın yanı sıra kıyfatet koleksiyonu çıkarmayı hedefliyor. Öte yandan müzikal işlere devam, Suat Yılmaz’la elektronik bir projeyle yakında karşımızda olacak Kerem Sedef. Takipteyiz.