Müzik dünyası virüs dolayısıyla kendine çözümler üretmeye çalışıyor. Müzikseverler de sabırsızlanıyor. 1 Temmuz’da oturma düzeni lan mekanlar açılıyor, açık hava konserler içinse yeni modeller geliştiriliyor.

İstanbul Açıkhava Gösteri Merkezi, Yenikapı’da ilk arabalı konser gerçekleşecek. Kerki Solfej’in düzenleyeceği arabalı konserler, 26 – 27 Haziran’da Kenan Doğulu konseri ile başlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen ‘Arabalı Konser’ için Yenikapı’da bin 400 araç kapasiteli yer ayarlandı. Araçlar, sosyal mesafe kuralına uygun girişte dezenfekte edilecek ve seyircilere maske verilmesinin ardından sosyal izolasyon sağlanacak.

Biletler satışta, fiyatları bir yolcu ve bir seyirci için 360 TL ile 695 TL arasında. Bu fiyata Biletix’in yaklaşık yüzde 13’lük hizmet bedeli dahil. Bir yolcu daha eklenirse fiyatlar uçuyor. Normalde en düşük 90 TL’ye izlenebilen Kenan Doğulu konserinin fiyatları göz korkutuyor.

Fiyatların yüksek olması izleyiciyi etkilemişe benzemiyor, biletlerin yarısı çoktan satılmış durumda bile. Almak isteyenleriniz varsa, Kenan Doğulu biletini buraya tıklayarak alabilirsiniz.