Kurulduğu 1994 yılından bugüne şehrin popüler eğlence mekanlarından biri olan Roxy Club İstanbul, 24 yıl içinde hem müzikseverlerin hem de walk in müşterinin ilk tercih ettiği yerlerden biri oldu. Kulüp, Beyoğlu ve Cihangir’in en eski ve büyük, İstanbul’un ise ikinci en eski mekanı. Müzik yarışmalarına, büyük grupların samimi konserlerine ev sahipliği yapan, birçok grubun ve DJ’in sahne aldığı mekan bu yıl önemli bir yenilikle karşımızda. Bu yeniliğe elektronik müzik tutkunlarının yeni evi olma projesi de denebilir. Roxy çatısı altında kurulan RX, underground kültürden esinlenerek iç mekan tasarımını baştan aşağı yeniledi. En iyi kulüp ses sistemlerinden Funktion One ve tüm detayları titizlikle planlanan konuk odaklı hizmetleriyle kapılarını açtı. RX, iki VIP alanı, dans pisti ve iki barıyla misafirlerini ağırlamaya hazır. Geçen ay Nastia, Philipp Straub, Michael Mayer gibi elektronik müziğin bilinen isimleriyle müzik sektörüne giriş yapan mekanın konser listesi gelecekte de dolu dolu. Yılların Roxy’sini bir de böyle görelim!

Dance Dancing Gif By The .GIF - Find & Share on GIPHY

ETKİNLİKLER

5 Ocak: Stefan Nicu, sahne adıyla Sublee, Romanya minima ve microhouse sahnesinin son zamanlarda en çok parlayan yeteneklerinden. Solo projelerinin yanında Romanya sahnesinin diğer güçlü isimleri olan Mihai Popescu, Stedi, Cristi Cons ile çıkardığı EP’lerle başarıyı yakalayan ve Picnic Fonic, Holiday Mood, Drums gibi büyük festival ve ikonik mekanlarda dinleyicileri etkisi altında bırakan Sublee, 5 Ocak’ta Fake Society desteği ile RX Istanbul’da.

18 Ocak: Elektronik müziğin İskandinav coğrafyası yıldızlarından Jeremy Olander, progressive house ve tekno arasında gidip gelen sound’u ve Vivrant Show’larıyla dünyanın neredeyse her yerinde sahne alıyor. Bedrock ve Suara gibi plak şirketlerinden çıkardığı parçalarla da hayran kitlesini hem ülkemizde hem de global arenada bir hayli artıran Olander, 18 Ocak’ta RX kabinine geçecek isim.
25 Ocak: 2016’da Innervisions etiketinden yayınladığı X parçasıyla hayli sükse yapan Los Angeleslı yetenek Chris Barratt a.k.a. Eagles & Butterflies, elektronik müzik dünyasının prestijli isimleri Dixon ve Âme tarafından da destekleniyor. Prodüksiyonlarında downtempo, tekno ve house müzikten yararlanan Eagles & Butterflies, 25 Ocak’ta Big Burn Istanbul ile RX Istanbul’da.

1994

Roxy kapılarını 1994’te açtı.