İstanbul’a yaz, Harbiye Açıkhava konserleriyle gelirdi. Son zamanlarda gerek işletme gerekse ses sistemi konusunda sorunlar yaşansa da bir çeşit alışkanlıkla izleyiciler tüm bunları göz ardı ediyordu. Pandemiyle birlikte konser iptalleri yaşanınca, yaz mevsimini müziksiz kapatacağı düşünülüyordu. Ancak toplumun dikkati ve alınan önlemlerle normalleşme müzik dünyasına da sonunda değmeye başladı.

23 Temmuz’da Bayhan Prodüksiyon organizasyonuyla başlayacak Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konser açılışını Koray Avcı yapacak. Devamında Yıldız Tilbe, Deniz Seki, Berkay, Simge ve Aşkın Nur Yengi sahne alacak. Bilet fiyatları 88 TL’den başlıyor, protokol fiyatıysa 385 TL. Bilet almak için buraya tıklayabilirsiniz.
Konserdeki oturma düzenine dair net bir bilgi yok. Harbiye Açık Hava sahnesi nihayetinde üstü açık da olsa oturma düzenli bir mekan. Biletix’teki açıklamada sosyal mesafeli plan dense de yayınlanan korkide bu gösterilmemiş. Açıklanan bilglerse şöyle:
– Katılımcılar/izleyiciler alana girerken muhakkak maske takmalı ve konser süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılacaktır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkarılacaktır.
– Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hazırlanan oturma düzeni ile gerçekleşecektir.