Indie-pop grubu Gossip, yeni single’ı Real Power‘ı müzikseverlerle paylaştı. Real Power, Gossip’in merakla beklenen ve 22 Mart’ta Sony Music Entertainment aracılığıyla yayınlanacak yeni albümünün ikinci single’ı ve albümün isim parçası. 

Beth Ditto’nun memleketi Portland’da ve dünyanın dört bir yanında gerçekleşen Black Lives Matter protestolarından ilham alan Real Power, gücünüze sahip çıkmayı destekleyen bir isyan çığlığı ve miting marşı. Son derece değişken zamanlar karşısında kişisel iradenin bir kutlaması olan şarkı, güçlü riftler, inatçı dans ritimleri, Beth’in isyancı gücüyle, duygusal sesi ile dolu ve Gossip’in klasik pop-punk sound’unu mükemmel bir şekilde yakalıyor.

Gossip’in canlı performansının ham, gerçek ve içgüdüsel hissini yansıtan Real Power’ın klibi, grubu dikkate alınması gereken bir güç olarak ünlendiren, terden sırılsıklam olmuş canlı performanslara saygı duruşunda bulunuyor. Grup için çok önemli yeni bir yaratıcı döneme işaret eden videonun yönetmenliğini, albümün tüm kreatif çalışmalarını hazırlayan saygın görsel-işitsel sanatçı Cody Critcheloe (SSION) üstlendi.

Beth Ditto şöyle diyor: ‘”Real Power”, şehrimizin ne kadar harika olduğunu ve nasıl ortaya çıktığını anlatıyor. Sistem yeniden düzenleniyordu ve biz de pandemi gibi insanı hasta edebilecek bir dönemde insanları bu sistemle hesaplaşmaya zorluyorduk. İşte gerçek güç budur; insanların bir araya gelmesi, sokaklarda olmak için bu kararları alması.”