Ahmet YATĞIN
@ahmetyatgin

2012’de Felsefe albümüyle adından söz ettiren Gökhan Akar, Ekim ayında çıkan Ex teklisiyle beğeni kazandı. Parçanın aksiyon filmlerini aratmayan klibinde yerlerde sürüklenen sanatçıyla teklisini ve hayatı konuştuk.

ο Ex şarkınız epey dikkat çekti. Şarkının hangi duygulara dokunmasını istediniz?

Şarkılar birkaç dakikalık sürelere sığsa da gerçekten zor şartlarda ve büyük emeklerle hayat buluyor. Bu emeklerin karşılığı olarak gelen iyi tepkiler de bizi inanılmaz mutlu ediyor. Aşkı anlatıyor gibi görünse de, Ex ile daha felsefik bir duyguyu anlatmak istedim. Bir hastanede karşılaştığım morg yazısı ve ‘Ex olmak’ deyimi bana duyguların  terkedildiği bu dönemi anımsattı. Anlattığım, insanların manevi anlamda ‘Ex’ olduğu ve yaşayan cesetlere döndüğüydü.

ο Klipte yerlerde sürükleniyorsunuz. Neden?

Gangster hikayeli klibimize ekibimle birlikte karar verdik. Gerçekten çok tehlikeli sahnelerdi, kamyonetin arkasında saatlerce sürüklendim. Sanırım biraz gözü karayım, her sahnede bizzat olmak istedim. Deniz kenarında bu sahneyi çekmek kolay olmadı. Kamyonet sürekli kuma batıyordu ama üstesinden geldik. Klip çekimlerinden sonra 2 gün ayağımın ağrısı geçmedi ama değdi, içimize sinen bir klip oldu.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Gökhan Akar (@gokhanakar)’in paylaştığı bir gönderi ()

‘RAP’İN ANA AKIM OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM’

ο Sivaslıdır tekliniz ve Sivasspor sevginizin altında ne var?

Dedem ve babaannemin hikayesini anlattığım, ve yıllar sonra atalarımın doğduğu topraklara gidince yaşadığım duyguları döktüğüm bir türküydü. O zamanlar ilgimi kaybettiğim futbola dönüş sebebim oldu Sivasspor. Anadolu takımlarının başarısını önemsiyorum ve artık kendi içimizdeki rekabetten ziyade uluslararası milli başarılar bekliyorum futbol camiamızdan.

ο Rap müzik ana akım oldu. Siz pop sanatçısı olarak rap müziğe nasıl bakıyorsunuz?

Rap müziğin ana akım olduğunu düşünmüyorum. Bu dönemsel bir şey, müzikte ana akım her zaman pop olmuştur. Popüler dizilerde çok fazla kullanılmasıyla ve gençlerde de karşılık bulmasıyla rap ciddi anlamda popüler oldu ancak bunun bir sürekliliği olmaz. Daha önce de yaşandı bu tarz çıkışlar, rock müziğin de sivrildiği dönemler oldu. Öyle devam etmedi, rock kendi kitlesini buldu. Rap de bir yere oturacak ve kendi kitlesiyle yoluna devam edecektir ama böyle devam etmeyecek.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Gökhan Akar (@gokhanakar)’in paylaştığı bir gönderi ()

ο Geçen bir kaza geçirdiniz. Kaza sizde bir şeyleri değiştirdi mi?

Kastamonu Üniversitesi’ne gittiğimiz etkinlikte, oradaki bir köyde yaşayan şehit ailesini ziyaret etmek istedim. Ziyaret sonrası konsere giderken kaza gerçekleşti. 2 haftalık sürecin ardından kendimi toparladım, şimdi daha iyiyim. Hayata nasıl baktığınızla alakalı tepkiler verirsiniz yaşadığınız olaylara. Bu trafik kazası, hayatımda belki de göremediğim kazanımlara sebep olmuş olabilir diye düşündüm. Hastanede yazdığım şarkılar oldu. Bilemeyiz, belki de hayatımın en güzel şarkısını yazdırmış olabilir bana bu olay.

ο Sırada bizi neler bekliyor?

İlk gelecek projem, Ruh Eşi adlı şarkım. Hastanede yazdığım bir şarkı. Umarım çok seversiniz.