Gökhan KAYA

Müzisyen Gökçe Güzel, Bora Tosun ile 20 yıllık hikayesini dinleyiciyle buluşturuyor. Güzel, Gökhan Türkmen’in ekibiyle nasıl tanıştığını ve son teklisi Kuzey Işığım’ı anlattı.

  • Müziğe küçük yaşta girip uzun bir dönem ara vermişsiniz. Neden böyle bir yol izlediniz?

Müzik, küçük yaşlarda hayatıma girdi. 99’daki Metallica konserinin etkisiyle bir okul grubuna dahil olmuştum. Sonra ilk bestemi yazdım. Düzenli bar programları yaptım. 2005’ten itibaren ekip tarafında büyük organizasyonlarda yer aldım. Müzisyenlik de ikinci planda kaldı. Konserler müzikal açlığımı doyurduğundan müzisyenliği biraz rafa kaldırdım.

  • Bora Tosun hayatınızda nasıl bir değişiklik olmasını sağladı?

Bora ile 2016 İstanbul Caz Festivali’nin saha amiriyken tanıştık. Müziğe ve hayata bakışı ile
kendimden çok şey gördüm Bora’da. İkimiz naifliğin yolundan ilerliyoruz. En büyük farkımız, onun melodik olarak, benim de lirik olarak güçlü olmamız. Birimiz müziğimizin kimyasını diğerimizse fiziğini oluşturuyor.

  • İlk teklinizi GTR Müzik Prodüksiyon aracılığıyla çıkardınız. Gökhan Türkmen ve ekibiyle nasıl bir araya geldiniz?

Yola çıkarken Gökhan Türkmen’in bir yapım şirketi olduğunu dahi bilmiyorduk. Derdimiz
hikayemizi ve yaşadıklarımızı daha fazla insana ulaştırmaktı. YouTube’dan klip izleyip, aranjör aradık. Hissiyle bize dokunan şarkıların çoğunun altında Aytaç Özgümüş imzası vardı. Aytaç vasıtasıyla GTR Müzik ile tanıştık.

  • Aralık ayında çıkardığınız ilk tekliniz Kafam Bozuk parçasını ne zaman yazdınız?

Kafam Bozuk’u 2018 Mart-Temmuz aralığında yazdım. Bora bestesini daha önce bitirmişti. Akustik bir demo kaydı gönderdi bana. Nakarat kısmı hemen o sıra çıktı. Bir iki satır daha eklenip son haline getirdik. İlk dönem ürettiklerimden değil.

  • Bundan sonraki kariyer planlarınız neler?

Tüm yaşantım boyunca birilerine bir şeyler anlattım. Şimdi Bora ile birlikte anlatıyoruz.
Hissettiğimiz sürece bu hikayeleri ve yaşadıklarımızı anlatmaya devam edeceğiz. Sonbahar ve sonrası için konser planlamalarına başladık. İnanıyoruz ki her şey güzel olacak.