Kışı ardımızda bırakmaya hazırlanırken bahar ve yazlık müzik festivalleri tarihlerini ve detaylarını açıklamaya başladı.

Tatilini festivale denk getirme planında olanlar, avantajlı biletleri kovalayanlar işte size mini rehber.

Gerçi liste daha uzun ancak önümüzdeki sayılarımızda her bir festivali daha detaylı inceleyeceğiz. Takipte kalın!

Kuşadası Gençlik Festivali

Başladığı ilk günden beri dikkatleri üzerine çeken, günbegün popülasyonu artan bir festivalle başlayalım. “Her zaman iyi bir müzik” sloganıyla kulağınıza aşina
olan Kuşadası Gençlik Festivali tam gaz yola devam ediyor. Evet, çok sık sahnelerde
gördüğümüz ve dinlediğimiz isimler oluyor genelde ancak bu yıl Keşif Sahnesi ile yeni
isimlerle tanışmamızı da sağlayacak.

https://goo.gl/maps/1ZV7z5MYn5L2

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek festivalin tarihi 10-14 Temmuz, lokasyonuysa Kuşadası
Davutlar Bölgesi Sevgi Plajı.

Festivali düzenleyen Milyon Yapım işi iyice büyüttü,yazlık yerli festivalleri çoğalttı. Liste uzun, bir kısmını şuraya bilgi olarak bırakalım;Çukurova Rock Festivali, Mersin Milyon Fest, Samsun Gençlik Festivali, Hatay Milyon Fest… Detaylar yakında.

Cappadox Festival

Yeni yerler keşfetmek, yoga yapmak ve müziğin ritmine kapılarak dans etmek…
Kısacası sizi şehir stresinden uzaklaştıracak bir festivale ne dersiniz?

Ruhunuz biraz sanatçı, biraz maceracı ise sizi ve o renkli ruhunuzu Kapadokya’daki şenliğe çağırıyoruz! 2015 yılından beri müzikten gastronomiye, ilginç temalarıyla disiplinlerarası kültür festivali haline gelen Cappadox Festivali‘ni dört gözle bekliyoruz. Ancak yeni yapılan açıklamaya göre festival iki yılda bir düzenlenecek.Yani bu etkinlik için 2020’yi bekleyeceğiz.

Dudak bükmeyelim hemen, hazırlık sürecinin uzaması demek daha kapsamlı ve daha sıkı bir festival demek.

İzmir Avrupa Caz Festivali

“Yazı bekleyemem, hemen bir şeyler yapmalıyım” diyorsanız çok şanslısınız. Avrupa’nın ve Türkiye’nin kendi alanlarında önemli adımlar atmış caz sanatçılarını bir araya getirerek kültürel etkileşim sağlayan, atölye ve ustalık sınıflarıyla da genç sanatçılara birikimlerini
aktaran İzmir Avrupa Caz Festivali 2-20 Mart tarihlerinde 26’ncısı gerçekleşecek.

Festivalde sahne alacak isimler arasında Ferit Odman, Gianni Oddi, Alessandro
Bonanno, Irina Sarbu, Marion Rampal, Nu Bass, Christoph Iringer, Purple Is The
Color, Timo VollBrecht var.

Ayrıca film gösterimleri olacak festivalde atölyeler, söyleşiler ve festival pazarı olacak.

Bodrum Müzik Festivali

Henüz tarihi ve detayları belli değil ancak Doğuş Grubu’nun kurucu destekçisi olduğu, sanatsal programlama ve planlamasını Pozitif’in üstlendiği Bodrum Müzik Festivali, 12 farklı mekanda, 5 gün boyunca 13 konser, 7 atölye, 10 film gösterimi ve 1 çağdaş sergiden oluşan programıyla geçen yıl herkesi büyülemişti. Bu yıl daha kapsamlı bir programla karşımıza çıkacak.

Zeytinli Rock Festivali

Türkiye’de dolu dolu rock festivali ruhunun yaşandığı, onlarca sanatçı ve müzikseverin çoştuğu Türk rock müziğinin geçit töreni olarak anılan Zeytinli Rock Festivali
bu yıl da ilginç olacak.

https://goo.gl/maps/ee8RP89by9p

Festival 28 Ağustos -1 Eylül tarihlerinde Edremit Akçay Sahili’nde düzenlenecek. Festivale dair detaylar yakında duyurulacak.

Ancak tahmin ettiğiniz gibi yerli ve aşina olduğumu isimler sahnede olacak. Zeytinli artık çok bilinen bir festival ve epey kalabalık oluyor. Planınızı ona göre yapın sonra üzülmeyin.

Bozcaada Caz Festivali

Bozcaada Caz Festivali 19-21 Temmuz tarihlerinde üçüncü kez gerçekleşecek.

Açık hava enerjisiyle caz ve doğaçlama müziğini buluşturan etkinlik; cazın ustalarını, genç yetenekleri, farklı disiplinlerden müzisyenleri aynı sahnede ağırlıyor.

Festivalin avantajlı dönem biletleri satışta, programın eli kulağında.Arabayla kıyıdan tatillemek isteyenlere ada molası iyi gelecektir.

Gezgin Fest Van

Doğu bölgesinin devam eden tek müzik festivali olan ve benzersiz coğrafyayı müzikle
harmanlayan Gezgin Fest Van, Van Gölü kıyısında bulunan Gevaş Ada İskelesi’nde 21-23 Haziran tarihlerinde müzikseverlerle gerçekleşecek.

Aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan festival 20’den fazla sanatçıya sahnesini açacak. Şimdi duyurulan ilk isim Duman.