Bu yıl Eurovision gerçekleşemese de yine de gündemde. Amerikan yapımı bir film sayesinde: Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga. 26 Haziran’da Netflix’te yayınlanan filmi beğeneni de beğenmeyeni de çok oldu. Ancak internette bir soru çok soruldu. Başroldeki Rachel McAdams gerçekten şarkı söylüyor mu?

Komedi filminde, Eurovision’a katılma şansı yakalayan kasabalı iki şarkıcının hikayesi anlatıyor. Filmde Rachel McAdams’a Will Ferrell eşlik ediyor. İkilinin müzik grubunun adı da Fire Saga. Fragmandaki sese kulak verin, beğenecek misiniz?

Evet, Rachel McAdams filmde kendi sesiyle şarkı söylüyor. Ancak kendi başına değil… McAdams’ın canlandırdığı karakterin sesini elde etmek için oyuncunun sesiyle İsveçli şarkıcı Molly Sandén’in sesi özel bir teknikle birleştirildi. İkili 12 şarkılık bir çekim yaptı, seslerle de biraz oynandığı söylendi. Ancak McAdams’ın hakkını yememek gerek.

Film için gitar ve piyano öğrendi. İzlanda aksanını çözebilmek için İzlandalılardan yardım aldı, onlarla vakit geçirdi. En çok faydalandığı materyalse Björk’ün röportajları olmuş. Kendi karakteriyle özdeşleştirmiş ve saatlerce izlemiş.