mor ve ötesi’nin solisti Harun Tekin doğum gününü 28 Haziran’da online bir konserle kutladı. Konser, My Open Stage organizasyonuyla canlı yayınlandı. Konserin asıl amacı salgın döneminde müzik sektörünü ayaklandıracak yeni modeller denemek ve insanlara umut vermekti.

Konsere kaç kişinin katıldığı merak ediliyordu. Harun Tekin attığı tweet dizislye bu sorunun yanıtı verdi. 2000 kişi. Hiç fena değil! Bu konser dijitaldeki konserlerin ücretlendirildiğinde de izlenebileceğini gösteriyor. Bakalım daha neler olacak.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

H. Gamze Özbekler (@hgamzeozbekler)’in paylaştığı bir gönderi ()

Harun Tekin sosyal medyada şu sözleri paylaştı:

“Hatasıyla sevabıyla önemli bir deneyi fena atlatmadık galiba. @biripucu başta olmak üzere emek veren herkes ve tüm kurumlarla, biletli online konser fikrine katılan 2000 kişiye bütün kalbimle teşekkür ederim. Önümüzdeki günlerde ayrıntılı yazılır, çizilir, yine konuşuruz da ama benim için eşsiz bir doğumgünü oldu. Bir önerim size makul gelmiş ve güzel bir şey paylaşmışız gibi hissediyorum. umarım gerçekten böyledir.

Hediyeler’den sonra bütün müzisyen arkadaşlarımın farklı modeller üzerine daha rahat ve güvenli şekilde düşünüp adım atabilmesi en büyük hediyemiz olacak. Seçtiğim şarkıları salgındaki ilk doğum günümde bir kameraya bakarak orda olduğunu bildiğim insanlara canlı olarak çalarken hissettiklerim üzerine ise daha epey yazabilirim. En iyisi, biraz dinlenip öyle yazmak. Teşekkür ederim. Var olun.”