Müziğin birleştirici gücü ile Babylon‘da bir araya geliyoruz! Pozitif, Şubat ayında yaşanan deprem felaketinin etkilerini dayanışma ve birliktelikle azaltmak için “Dayanışma İçin Müzik” konser serisine başlıyor. 23 Mart – 15 Nisan tarihleri arasında Babylon’da gerçekleştirilecek “Dayanışma İçin Müzik” konserlerinin bilet gelirlerinin tamamı, 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketlerinden etkilenenlere yardım amacıyla İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın hayata geçirdiği “Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu”na bağışlanacak.

“Dayanışma İçin Müzik” konserleri 23 Mart akşamı Alp Ersönmez ‘Cereyanlı’, MadenÖktemErsönmez, Çağrı Sertel performansıyla başlayacak. 15 Nisan’a kadar devam edecek Dayanışma İçin Müzik konserleri programında; Palmiyeler, Öncesi: Hav Hav!, BaBa Zula, Sattas, Açık Sahne: Baneva, Baran Mengüç, Barış Demirel, Da Poet & İdil Meşe (Rain Lab), Deniz Tekin, DJ Big Poppa, Hayki, Kamufle, Kayra, Kezzo, Şanışer, Sokrat St, Tankurt Manas, Hey! Douglas, Nightmares On Wax presented by Selectist, Radyo Eksen Gecesi, Konuk: maNga, Jakuzi ve daha birçok isim Babylon sahnesinde buluşacak.

“Dayanışma İçin Müzik” kapsamında gerçekleşecek konserlerin biletlerine Biletix ve Mobilet üzerinden hizmet bedeli ödemeden ulaşabilirsiniz.

Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu

İKSV’nin deprem bölgesindeki kültür-sanat alanındaki çalışmalar için kullanılmak üzere kaynak ayırarak yarattığı “Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu”; deprem felaketinden etkilenen müzik öğrencilerine ve eğitmenlerine enstrüman temin etmek için kullanılacak. Bölgedeki güzel sanatlar liselerinde ve konservatuvarların müzik bölümlerinde eğitim gören, depremde enstrümanı hasar gören veya kaybolan tüm öğrenciler ve bu okullarda görev yapan eğitmenler fona başvurabiliyor. Pozitif’in de katkı da bulunacağı “Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu”, doremusic ve Zuhal Müzik’in iş birliği ile hayata geçirilecek.

  • Afet bölgesindeki 11 ilde ikamet eden,
  • Depremde enstrümanı hasar gören veya kaybolan,
  • Bölgedeki güzel sanatlar liselerinin ve konservatuvarların müzik bölümlerinde eğitim gören,
  • Güzel sanatlar liselerinde ve konservatuvarların müzik bölümlerinde eğitmen olan,
  • Deprem sırasında bölgede olup şu anda başka okullara nakil olan

tüm öğrenci ve öğretmenler İKSV Enstrüman Destek Fonu’na başvurabilir. 30 Mayıs 2023 tarihine kadar açık kalacak başvuru formu ve fonla ilgili ayrıntılı bilgiye İKSV’nin internet sitesinden ulaşabilirsin.

Babylon sahnesinde gerçekleşecek “Dayanışma İçin Müzik” konserleriyle ilgili detaylı bilgi için https://babylon.com.tr/ ve https://babylon.com.tr/tr/dayanisma-icin-muzik adreslerini ziyaret edebilirsin.