Her ne kadar biz onu Model grubunun davulcusu olarak tanısak da o aslında çok yönlü bir müzisyen; Kerem Sedef… Bugüne kadar yaptığı bir çok projede etkili performans sergileyen Sedef şimdi de yeni teklisi A Planı ile karşımızda. Beklediğimizden farklı, spor yapmaya heveslendiren bir parça olmuş. Sedef teklisini anlattı.
  • Seni daha önce davul çalarken görüyorduk, şimdiyse şarkı söylüyorsun. Bu geçiş nasıl oldu, anlatır mısın?

Davulu bırakmışım gibi bir hava var ancak henüz bırakmış değilim. Şarkı söylemek sadece müzik cephaneme eklediğim yeni bir silah. Model grubu dağıldıktan sonra “Niye şarkı söylemiyorsun?’’ diye yorumlar geldi. Suat Yılmaz ve Övünç Dan ile oturup “Ne yaparız, nasıl olmalı?” derken bu macera başladı.

  • Enstrüman çalmakla şarkı söylemeyi kıyaslarsan…
Kafa yapısı, düşünce şekli tamamen farklı. Bir tanesi özellikle şarkının bütün ritmik hissiyatını üstlenirken, diğeri hikayeyi üstleniyor.
  • Bu şarkı pop. Ama bir metal müzik yapan tarafın da var. Bu türleri birleştirmek yerine neden farklı türler üzerinde bir şeyler yapma kararı aldın?
Çocukluğumdan beri özellikle babam sayesinde çok farklı türde müzikler dinleyerek büyüdüm. Hardcore bir hip-hop dinleyicisi, dövmesini taşıyacak kadar bir funk fanatiği ve iyi bir pop müzik dinleyicisiyimdir. Haliyle bu kadar geniş bir müzik kataloğundan beslenince söylemek istediğim pop oldu.
  • Sporun hayatındaki önemini biliyoruz. Bunu klibinde de görüyoruz. Spor ve müzik bu noktada nasıl buluştu?
Bu motive eden, kafamıza koyup harekete geçtiğimizde her şeyi yapabileceğimizi anlatan bir şarkı. 122 kilo iken azim edip bugünkü formuma geldim, bu benim için büyük bir başarıydı. Spor hayatımın en önemli alanlarından biri ve şarkıyla da uyuştu. Klibimizi Olgu Baran’la çektik. Umarım şarkımız 2019 planları için insanlara bir soundtrack olabilir.

55.000

Kerem Sedef’in teklisi A Planı’nın video klibi, YouTube’da bir haftada yaklaşık 55 bin görüntülenme aldı.