Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, yoga yapmayı ve doğa yürüyüşlerini, müziğin ritmine kapılarak yaşamak ister misiniz?  Ruhunuz biraz sanatçı biraz maceracı ise sizi ve o renkli ruhunuzu Kapadokya’daki şenliğe çağırıyoruz!
Müzikten gastronomi’ye, çağdaş sanattan disiplinlerarası kültür festivali haline gelen Cappadox, ilk yılından beri büyük beğeni topluyor. Sanatçıların yanı sıra uluslararası festival haline gelmesi ise herkesi cezbediyor. Nevada çöllerindeki Burning Man festivalini hayal edin, işte size öyle adeta ay’da yürüyüşe davet ediyor. Mutluluk derecenizi atmosferin üstüne çıkarıyor desek yeridir…

Bolca müzik içeren, Peribacaları ve Uçhisar Kalesini içine alan, gündoğumundan batımına kadar her yeri eğlence ve huzurla dolduran Cappadox festivalinin ilki 2015 yılında Kapadokya Çarpması adı altında gerçekleşmişti. 2016 yılında Gelin Bahçemizi Ekelim, 2017 yılında Dünyadan Çıkış Yolları, 2018 yılında ise Sessizlik temasıyla karşımıza çıkmıştı.  Türkiye’den ve yurt dışından farklı sanatçıları bir arada ağırlayan kültür festivali Cappadox’un yeni programı ise 2019 yılının sonbaharında açıklanacak. Festival, 2020 yılından sonra iki yılda bir gerçekleşecek.
Hazır Kapadokya’ya gitmişken bolca şarap içebilir, muhteşem bir jeolojik oluşum olan Ihlara Vadisi’ne gidebilirsiniz. Mümkünse kalıp, sabahın erken saatlerinde uyanın çünkü balonların uçuştuğu o büyülü ana tanıklık etmek sizi hâlâ uykudaymış gibi hissettirebilir. Görecekleriniz bir rüya gibi gelecek, bizden söylemesi!